» Kavárna » Šmejdi

varování

Tak to, co mi přišlo  do pošty je nad Šmejdy. Od nich si můžete přinést domů alespoň něco, i když jsou to předražené opravdu šmejdy. Přišlo mi potvrzení objednávky. Já jsem si sice něco po internetu objednávala, ale cena nesouhlasila a odesilatel bylo mužské jméno. To se mi někdy stává, že komunikuje manažer. Objednávka měla číslo a fakturu, která byla v příloze. Když jsem ji chtěla otevřít, abych si zkontrolovala, co jsem objednala, můj chytrý počítačový antivirus Avast mi sdělil, že je příloha nebezpečná. Ještě, že mne, blbku, dál nepustil. Tak jsem znovu přečetla, co mi to píšou a vida, chtěli platbu předem kartou. Tak to jsem opravdu nic neobjednávala, protože nemám internetové bankovnictví. Drzost nezná mezí, podvodníci jsou čím dál chytřejší.

zorka | 12.01.2015 15:23
1

šmejdi řádí pořád

Maruš | 12.01.2015 19:24
Už několikrát jsem sledovala v televizi,jak jsou tito prodejci předraženého zboží neodbytní,drzí a sprostí na své zákazníky.Mají na to své metody.Nejlepší je na tyto jejich přednášky s nabídkou zboží,které by zákazníci v normálních obchodech koupili mnohem levněji nechodit. Šmejdi ale posílají letáčky s nabídkou různých dárků,na které se většinou senioři nechají nalákat a přijdou mnohdy i o celoživotní úspory.Také mi bylo nabídnuto internetové bankovnictví,ale odmítla jsem to.Mám internet pro svoji zábavu,jsou zde zajímavé články a stále je zde co se učit.
ODKAZ:
akimoro | 12.01.2015 20:09
Ono je naprosto jedno jak ti hekři zlikvidují účet, jestli nabouráním přímo do banky nebo po internetu. Internetové bankovnictví má svá pravidla a když je dodržuješ tak je minimální možnost, že ti účet zlikvidují.Ne větší než je možnost o peníze přijít přímo v bance.
ODKAZ:
3

Zorko- taky dnes mail a objednávkou

Inka | 12.01.2015 20:11
Před rokem jsem SHÁNĚLA FOŤÁK a dnes mi přišlo také potvrzení objednávky a platit kartou, převodem předem.Muž to vyklepl první a šel se mě ptát, co jsem objednávala za foťák...Naštvala jsem se a šla se podívat,myslela jsem, že ti blbci vyřizují rok starou objednávku a vůbec to nerozklepla.Hned jsem to vyhodila.Šmejdi-koho asi napálili!
ODKAZ:
4

Taky jsem dneska

Jarda | 12.01.2015 21:52
dostal "fakturu", taky mám Avast.
ODKAZ:
5

2: Šmejdi

zorka | 12.01.2015 23:29
Mně tedy účet nevyberou ani náhodou. Každý měsíc mi tam přijde důchod, který hned vyberu. Na mne si nepřijdou. Na pohřeb šetřím do matrace, už mám dvě stovky, budu žít dlouhóóó! :-)
ODKAZ:
6

Jo,Jo,

Hanka | 12.01.2015 23:30
Mi pro změnu napslali,že souhlasí se spoluprací,kterou jsem jim nabídla....Ničeho si nejsem vědoma.....
ODKAZ:
7

3: Zloději

zorka | 12.01.2015 23:32
U nás to poslali celé rodině, mají adresy lidí, kteří něco objednávali po internetu.
ODKAZ:
8

důchod

Maruš | 13.01.2015 00:19
Mě chodí důchod na sporožiro,ale Zorka to vyřešila nejlíp.
ODKAZ:
akimoro | 13.01.2015 08:15
Když pročítám vaše příspěvky tak musím říct, že mám štěstí na obchodníky. Ještě se mi nestalo, aby na mě někdo chtěl platbu předem a to nakupuji hodně přes internet. Pro mě je to pohodlnější. Když něco sháním a najdu obchod, který neznám, tak jako první můj krok k objednávce je, že se podívat na obchodní podmínky a způsob doručení. Pokud chtějí platbu předem tak se o ní už dál nezajímám. Je mnoho internetových obchodů kde se nechá nakoupit levněji. Některé mají poštovné jiné zasílají zboží bez poštovného. I cena poštovného bývá různě velká. Zpravidla bývá doprava PPL levnější než pošta. Když si ověříte pár zvyků, tak je nákup na internetu celkem bezpečný.
ODKAZ:
10

důchody

Růžena | 13.01.2015 12:59
ten komu chodí důchod na účet a platí nehorázné poplatky za vedení účtu ba dokonce i za výběr tak si tak jako já požádejte o slevu a budete platit jen 60 kaček měsíčně místo dosavadních 200Kč. Tato novinka platí rok,ale nikdo vás v bance na to neupozorní "taky šmejdi" Tato sleva platí jen pro starobní nebo invalidní důchodce. Ono je fakt levnější nechat si důchod nosit domů,ale zas na druhé straně když je mám na účtě zas se nemusím starat o inkaso a jiné poplatky které jsou vyřešeny trvalým příkazem. Ptala jsem se v bance když mě na to rok nikdo neupozornil,jestli mám žádat zpět poplatky za vedení účtu za 9 měsíců paní se jen smála prý vyzkoušejte to.
ODKAZ:
11

10:

akimoro | 13.01.2015 14:25
Taky to mám, ale mně na to upozornili, když jsem tam byla něco vyřizovat. Převáděla servis 24 na internetový.
ODKAZ:
12

10: ERA

zorka | 13.01.2015 17:20
Já si nechala posílat důchod na poštovní spořitelnu, dnes je to Era. Vybírám si peníze všechny,co přijdou na poště přes kartu, protože trvalý příkaz nepotřebuji, žiji u dcery. Jinak lze vybrat přes bankomat Obchodní banky, které Era patří. Za kartu platím měsíčně 10 Kč, za vedení účtu a výpisy 21Kč. Má tu jen nevýhodu v tom, že mohu vybrat, když je pošta otevřená. Obchodní banka u nás není. Vyberu všechno, část dávám dceři za jídlo, zbytek syslím na léky, narozeniny a svátky, Vánoce a pod. Takže nevím, kolik se platí za jednotlivé položky. Mám seniorský účet, který mi vytvořili oni sami.
ODKAZ:
13

Šmejdi

Maruš | 13.01.2015 18:07
Tak si představte,že u nás ačkoliv jsme město zrušili Českou spořitelnu.Prý se jim to u nás nevyplácí.A to máme tady tak široké okolí,a u spořitelny stála někdy fronta až venku.nejbližší spořitelna je až v Kroměříži,to je 17km od nás.měla jsem tam založené konto na sporožiro s trvalými příkazy a nemusela jsem se o nic starat.Jednou za měsíc přicházel výpis +Stržený poplatek za vedení účtu 220kč. zaměstnanec mě totiž nabídl že prý to bude pro mě výhodné.Oni to tak umí,že člověka umluví a já naletěla.Výhoda byla jen ta,že mi chodily zprávy o stavu účtu na mobil.Já debil.Hned jsem se vydala do banky s tím,že to chci vrátit zpátky na původní platbu,která dělala něco přes 30kč s tím,že mi stačí výpis jednou měsíčně.Také jsem si požádala o možnost,protože účet je můj a manžel měl podpisové právo peníze vybírat a v případě mé smrti převést účet na něho.Ve všem mi vyhověli.Ale ouha.Banka zrušená.Tak já zašla na poštu a nechala si převést účet ze spořitelny na Eru.Trvalo to 3 měsíce než se převod do druhé banky vyřídil i s trvalými příkazy.Jako v Kocourkově.
ODKAZ:
14

ERA

Helena | 14.01.2015 19:38
Mám Eru už dloooouuuuhhhooooo, takových 7 let určitě. Zrovna tak dlouho mám internetové bankovnictví a nikdy jsem neměla žádný problém. Vyhovuje mi, že když si o půlnoci vzpomenu, že jsem měla něco uhradit, otevřu PC a peníze pošlu na účet. Samozřejmě na inkaso a pravidelné platby mám trvalý příkaz. Poplatky jsou únosné. Kartou se dá dneska platit skoro všude a do 500,- jen přiložím ke čtečce a nemusím vyťukávat PIN. Jsem s EROU maximálně spokojená. Myslím, že ERU ještě žádný hacker neprolomil a nenapodoboval. Horší je Česká spořitelna. Právě dnes psali, že zas chodí klientům ČS podvodný e-mail, žádající důvěrné informace - a věřte, z přiloženého mailu to na první pohled nepoznáte. To si někdo dal opravdu hodně práce, byl tam znak spořitelny, pěkná čeština bez chyb......no podvodník profík! Kam jsme se to dostali? Podvody a podvodníci byli, jsou a budou, ale v takovém množství a tak rafinovaní???
ODKAZ:
15

14: karta

Růžena | 15.01.2015 07:14
tu jsem odmítla. Když stojím v supermarketu u pokladny a několik lidí platí kartou (ano přiložit ke čtečce to je rychlé) tak šílím to načtení je rychlé ale pak to čekání na ověření a co já vím nač ještě,podpis je fakt nekonečné a to už lidé platící za hotovost brblají ve frontě slovy "zas nějaká erakarta" internetové bankovnictví tam ti to samozřejmě jde rychle ale ani to není nic pro mě nedůvěřuju!
ODKAZ:
16

15:

akimoro | 15.01.2015 07:34
Já nevím co podepisuješ. Já jen kartu přiložím a ono to pípne vyjede lístek ten mi přiloží k účtence. Je to rychlejší než placení hotově. Nic nepodepisuji. Ráda jí používám. Na internetu si ohlídám hotovost na účtu.
Jsem klientem České spořitelny od 6 let, když se ještě spořilo ve škole. Své klienty spořitelna varuje vždycky včas.Výpisy mi mail nechodí, vždycky se podívám na účet. Má to svá pravidla, která se musí dodržet. Pak nehrozí účtu větší nebezpečí než klasickým účtům. Když se hekr dostane do bankovního systému, může vybílit jakýkoli účet.Stává se to častěji než přes internetové bankovnictví. Podvodný maily chodí i od jiných bank, jen spořitelna to odkryla. Dcera dostala takový mail od komerčky a až po dotazu na pobočce se dozvěděla, že je vše v pořádku, jen nějaký šmejd to na ní zkusil.
ODKAZ:
17

Taky mám spořitelnu

Inka | 15.01.2015 09:28
Syn mi stále doporučuje nějaké banky, ale mám to nejblíž, kartu jen přiložím /do 500/. A jde mi tam jen důchod a vše platím převodem, moc peněz mi nezbude a jen si šetřím na dovolenou k moři.Hlavně se o nic nestarat...Už to hned šetřila policie.ty šmejdy.Uplatnili to na mraky lidí...
ODKAZ:
PŘIHLÁSIT SE || ZAREGISTROVAT SE (host)
© Miloslav Design 2013-2015
60K