» Kavárna » Adventní rámus

Bum – bác – křach. To se u nás rozléhá, protože bydlíme vedle zámecké zahrady a naproti sadu kaštance. A všude tam děti práskají kuličkami, dělobuchy a raketami. Že jim to vůbec někdo prodal? Máme dva pejsky ve věku 4 let.  Parson Russell teriér. Chudinky se teď nedostanou na procházku, protože jejich páník teď jezdí z university až večer a ostatní se bojí s nimi vyjít. Chovají se při těch ránách až hystericky. Naše známá šla se svou parsonkou k lesu. Byla daleko od silnice, když ji pustila z vodítka. Pak někdo, byť v dálce, začal práskat kuličky, fenka se rozeběhla a jak střela chtěla být rychle doma. Doběhla k silnici, když jelo auto… Oplakali jsme ji všichni. Dětem jsme domlouvali, škola jim domlouvala a zbytečně. Rány se ozývají stále. Co se asi bude dít na Silvestra?

zorka | 17.12.2014 22:35
1

Na Silvestra

Inka | 18.12.2014 08:08
Je to tak.Kamarádky džekrastlice je celý prosinec zalezlá v jádru v koupelně pod vanou. Ani se nechce večer venčit.Náš pes je otužilý a srřelba mu nevadí.Taky má ty pudlí uši přes sluchovody a nereaguje.Bydlíme nad náměstím a je tam dost klid,pod parkem,a tam prochází romská hlídka / aby se lidé nebáli chodit z města /.Na Silvestra, to je jiná, před domem parčík a okolo hospody, vyrojí se lidi a střílí rachejtle, ovšem, to se dějě ve všech částech města a sídlištích a my z vrchu koukáme na oblohu....Je to hezké.Dříve jsme chodili na zábavu na vesnice a v noci pěšky domů.Na vsích se vůbec nerachejtlovalo, ale teď už asi jo.
Taky jsme tu často měli i šest dětí a buď vydržely do půlnoci, nebo odpadávaly do postele.Ani se tím hlukem nebudily.Rodiče ráno vyspávali, nebo přespali u přátel a přijeli až na oběd.Jsem ráda za klidné chvíle.Dnes jdeme na Vánoční mši na koncert a těším se....Zítra zase od večera bude šrumec.
Tak hezkou pohodu přeji.
ODKAZ:
akimoro | 18.12.2014 11:31
My máme náhodou klid. Tady si to hlídá městská policie. Jak mi říkal jeden policista, tak pyrotechnický věci se smí používat jen na Silvestra a Nový rok a v den nějakého státního výročí. Tady taky přimhouří oko když se střílí v předvečer svatby, ale jinak máme klid. Ono stačí psům to, co se děje o Silvestru. To jsou pak psi jak janci.
ODKAZ:
3

Adventní rámus...

alava | 18.12.2014 14:15
...moc dobře to znám. První náš pejsek se hrozně bál právě těch bouch. kuliček. A měla jsem vždy velké dilema, co s Dituškou. Já ohňostroje, neboli rachejtličky miluju a u nás je tradice již přes 10 let na Nový rok v zámec. parku ohňostroj s hudbou. Tak jsem bojovala s tím jít a nechat ji tu samotnou, nebo nejít. Byla zalezlá vždy v nejzašším koutku pod kuchyňskou lavicí, rovnou jsem jí tam dávala pelíšek. A v poslední době jsem fakt mívala i strach, aby mě sousedi na Silvestra nezapálili střechu nad hlavou.
ODKAZ:
PŘIHLÁSIT SE || ZAREGISTROVAT SE (host)
© Miloslav Design 2013-2015
60K