» Kavárna » Alzheimer

zdravotní problém

Už nějaký čásek si musím při odchodu z knihovny říkat: „Zhasla jsem, zavřela vodu, zamkla?“ Přičítám to roztržitosti, kdy určité úkony dělám stereotypně, aniž o nich přemýšlím. A tak se může stát, že chybuji. Včera jsem se zase 2 hodiny trápila tím, že jsem nevěděla, jestli jsem zamkla doma. Teď mne zneklidňuje další věc. Nic nemohu najít. Chci si vzít ze skříně svetřík a on tam není. Beru ramínko po ramínku – nic. Dolu nespadl, v prádle není. Znovu prohlédnu ramínka, tentokrát z druhé strany – nic. Rozzuřená vyházím všechno ze skříně a znovu ramínka věším. Svetřík je na třetím ramínku a já dumám, jestli jej tam právě někdo nenastrčil. Jdu vařit a tymián zmizel i se skleničkou. Nadávám, kam ho ty naše holky zase zašantročily. Protože jsem si nasušila nový, hledám dózu tam, kam si ukládám větší množství nasušených bylinek Taky je fuč. Znovu beru skleničky všechny z poličky a vkládám zpátky po jedné. Recituji si: kmín, majoránka, oregano, skořice, muškátový oříšek, tymián … a hele, není to, co jsem právě hledala? Po obědě se objeví i zmizelá dóza plná sušeného tymiánu. Včera jsem dělala sladké červené zelí a moc jsem litovala, že do něj nemám alespoň kapičku červeného vína. Dnes vidím přímo na lince napůl vypitou láhev s krásnou červenou barvou. Dcera prohlásila, že je na ně moc sladké, bylo moldavské. Tak jsem právě dvě deci dopila po obědě. Je mi v tom ledovém pokoji pěkně teploučko, mám červené tvářičky a zavírají se mi očička a je mi jedno, jestli mám Alzheimera nebo ne. I kdyby – je to jediný chlap, kterého mám!

zorka | 09.10.2014 14:49
1

Ten Němec...

alava | 09.10.2014 18:08
...co nám bere věci?? Ááále!! To se občas stane každému. Většinou, když je člověk nějak přetažený. (Tedy, já bych ho do baráku nechtěla.) Ale jdeš na to dobře. Říká se, že někdo dosáhne životní vyrovnanosti léty meditace, jiný sedmičkou červeného. Ať Ti slouží!
ODKAZ:
2

Potměšilé věci

Zoja | 09.10.2014 18:20
Tak tohle znám moc dobře. Také často hledám věc, která je nakonec na místě, co jsem několikrát prohledala. A nebo na ní přímo koukám a neregistruji. Typický příklad jsou brýle, hrníček na kafe - někdy i s kafem. Rozečtená knížka a o oblečení ani nemluvím. Mám to ještě zašmodrchané dvojím bydlištěm.Tak jsem se například přesvědčila, že malý stan mám v Praze, neb jsem ho tu nemohla najít. No, nebyl tam, ještě, že se u dětí ( z PŠ) vždycky nějaké místo najde a bylo to jen na dvě noci. Když jsem se vrátila sem, stan byl na svém obvyklém místě...
ODKAZ:
3

Skvělý popis

4

přesně

Růžena | 10.10.2014 06:14
vystihuje můj stav, jen červené tvářičky nemám z vína,ale z horečky.
ODKAZ:
5

4: Přesně

knihomilka | 10.10.2014 11:03
Růženko, přeji brzké uzdravení!
ODKAZ:
6

Byli jste volit?

Jarda | 11.10.2014 15:18
Tak nevím, jestli se mám obrátit na ombucmanku nebo podat podnět pro příští případné volby. Za plentou na stolečku se válely dvě propisky, ale žádné brejle. Jak má volič pak trefit to správné okénko?!?
ODKAZ:
7

Volby

Marie | 11.10.2014 16:31
Jardo, byla jsem volit.
Brejle mám sice pořád na nose, ale za plentou jsem je nepotřebovala.
Vybrala jsem si z kandidátů v klidu doma. Za plentou jsem už jen vložila patřičné hlasy do správných obálek. Alespoň doufám.
Kdo sleduje volby, tak mu jistě neuniklo, že v Karlové Studánce, jsou nějaké demonstrace. Je dobře, že už jsme doma.
ODKAZ:
8

Volby

Zoja | 11.10.2014 17:12
Zajímalo by mne, jestli to u vás chodí stejně, jako tady. Jsme tu již na třetí komunální volby a někteří kandidáti se stěhují mezi stranami a hnutími podle toho, která jsou zrovna populární. Přitom je to tak malá vesnice, že si tady všichni vidí do talíře, tak by mělo stačit jen jméno. Obzvlášť když se můžou zaškrtávat jednotliví kandidáti.Jsem moc zvědavá, jak to letos dopadne. Minule člověka, co dostal nejvyšší počet hlasů a o hodně, ostatní ze zastupitelstva vyštípali a nastoupil náhradník ze stranické kandidátky. Nevíte, jak to bude letos, když někdo odstoupí? Vezmou ho zase z téže kandidátky i když se volí víc lidi?
ODKAZ:
9

6: volby

zorka | 11.10.2014 17:34
Brejle přinést vlastní, propisku ukrást!
ODKAZ:
10

8: Volby

zorka | 11.10.2014 17:37
Bůh suď, jak to funguje. U nás se zase nemohou dopočítat, protože mají strach, aby se nevyskytla nějaká chyba. SMT (strana místních teroristů) už předem avizovala, že volby napadnou, ať dopadnou jakkoliv.
ODKAZ:
akimoro | 11.10.2014 17:47
Já myslím, že to u nás dopadne dobře. Lidi na obec volí lidi o kterých se ví, že se starají a nikdo nekouká z  jaké strany jsou, tak tradičně na obec usedne všehochuť. Já si pro jistotu všechno připravila už doma, lístky jsme dostali tři neděle dopředu, tak jsem to z modré obálky přendala do příslušných obálek.
ODKAZ:
12

Volby

Inka | 11.10.2014 18:00
Sleduji na webu.U nás bude změna,rivalové dosavadního starosty, který dost utrácel a těžil z fondů EU,vedou.Je to strana starousedlíků, žádné náplavy, drobných živnostníků, tak uvidíme, jak jim to půjde, když vyhrají.Budou víc šetřit asi...Nejvíc napadaly dluhy. My volili slušné a vzdělané lidi napříč stran...
ODKAZ: http://volby.idnes.cz/
13

8: volby

Růžena | 11.10.2014 19:33
převlíkání kabátů jak jnak u nás jsou také tací.
ODKAZ:
14

6: trefit

Růžena | 11.10.2014 19:34
se nemusíš ono je to stejně jedno kde ses trefil! Já nepotřebovala ani brejle ani propisku ani volební obálku,nikam jsem nešla,nějak mě tohle "divadlo" přestalo brát.
ODKAZ:
15

12: Svět je malý

Zoja | 11.10.2014 22:39
Vítěz vašich voleb, pan Hrdlička, je tchán dcery naší sousedky v Mačicích. Říkala, že chtějí zrušit pivovar, změnit ho na penzion jen s malým pivovárkem. To mi bude líto. Polotmavý Klostermann je mezi pivy můj favorit. Ale prý je prodělečný, což nechápu.
ODKAZ:
16

Překyselení a bolest

17

16: Jsme překyselení a zaplísňovaný?

Inka | 12.10.2014 08:00
Hezký den- z řeky se natahuje mlha...Co jsme jedli jako malé děti my, naši rodiče, prarodiče a praprarodiče? Dnes se zase ve všem zbytečně hledají složitosti. Základem dle mého je, že s cukrem a tukem se to nesmí moc přehánět, měli by jsme jíst dostatek bílkovin – libového masa, kvalitních jogurtů, tvarohů (3% tuku a více) a sýrů, luštěnin, rýže, brambor a celozrnných potravin, zeleniny, ovoce… Dobré je naučit se žít bez smažení, přemíry alkoholu a cigaret..
Na tom strašení vydělávají potravinové doplňky...
Růženko, vždyť si pěstuješ bio zeleninu, ne? Spíš si myslím, že se jí moc- nejsme už dřevorubci, ne?Asi je zdravé napřed vyhládnout, než zase něco strčíme do pusy...
ODKAZ:
18

15: Zojo

Inka | 12.10.2014 08:08
Strakonice jsou ošklivé město s krásným hradem a okolní přírodou.Dožíváme tu sami, děti vyletěly zpátky ku Praze.Ale žilo se tu pěkně.Každá sranda něco stojí.Byli jsme ovšem jediné město, které vlastní pivovar..Kdo ho koupí? Podnikatelé typu zvolené strany mají ve vlastnictví neopravené domy na náměstí, brojí proti lávce a opraveným chodníkům, prostě investicím.Rozpoutávali hádky/Břéťa nejvíc/ na schůzích,nechodili jsme tam, jen když se to týkalo nás /rekonstrukce u domu/.Strana povstala z rebelů proti radnici.Ale jsou tam lidé i z jiných stran- dost pestré- tak jsem zvědavá, zda prosadí městskou dopravu pro všechny zdarma, jak hlásali v programu.To asi lidi ovlivnilo.
ODKAZ:
19

17: Životospráva

Zoja | 12.10.2014 11:52
Máš naprostou pravdu. Většinou jíme málo zeleniny a moc sláďur a tučných jídel. Luštěniny také lidé moc nejedí i když v současné době je jich na trhu na výběr a dají se z nich připravit super jídla. Jídlem se často řeší jiné problémy, o kterých si myslíme, že na jejich řešení nemáme sílu. A na pohyb buď nezbývá čas nebo vůle. Často se vymlouváme na různé bolesti ale když je překonáme, zjistíme, že nejsou o mnoho horší, než když sedíme doma. A jak tak sedíme, tak kyneme a bolesti se zvyšují. Samozřejmě nemluvím o vážných zdravotních stavech. Já si myslím, že udržet si přijatelnou váhu, je jedna z nejdůležitějších věcí, které můžeme pro zdraví udělat.
ODKAZ:
PŘIHLÁSIT SE || ZAREGISTROVAT SE (host)
© Miloslav Design 2013-2015
60K