» Kavárna » Kino

filmy v kině

Tvůrci filmů se zlobí, že jim lidé kradou filmy, místo aby šli do kina. Já sice nekradu (stejně to neumím), ale do toho kina nejdu také. Čekám, jestli se něco někdy objeví v televizi. A já byla filmový nadšenec. Jako svobodná jsem snad chodila na všechno (ovšem jestli to bylo ke koukání). Jako vdaná už méně, protože se muselo zajistit hlídání k dětem. V těch padesátých letech se u nás chodilo do blízké "blešárny". Nevím, proč se jí tak říkalo, blechy jsem tam nechytla. Tohle kino vypadalo přesně tak, jak v serálu "Byl jeden dům", kde Petr Čepek chodil zvlášním schodištěm promítat filmy. Taky se občas něco přetrhlo, taky byla přestávka, aby se vyměnily kotouče. Pak kino zbourali a postavili kulturní dům s moc pěkným kinem, které už mělo zešikmené hlediště, takže bylo vidět i z posledních sedadel. Ty už také nebyly dřevěné. V šatně od vás paní přijala kabát a vy jste mohli nerušeně poslouchat film.
V multikině jsem byla jednou. Ani ne proto, že teď bych musela do kina dojíždět, ale protože jsem tam nesmírně trpěla. Bylo to v zimě a tak jsem svůj objemný kabát, čepici, šálu a rukavice musela držet v náručí. Neustále jsem dávala pozor, aby mi ze zadu do vlasů nepřistála kukuřice a za límec mi někdo nenalil kolu. A zvuk byl jako na diskotéce - řvalo to tak, že se mi z toho rozbolela hlava. A to nemluvím o ceně lístku.  No a asi za půl roku film běžel v TV. Takže už nikdy víc multikino. To i ta "blešárna" padesátých let byla lepší.

zorka | 15.09.2014 14:17
1

Ahoj Zorko...

alava | 16.09.2014 21:34
...prima hozená udička! Tak já bych do kina občas na něco pěkného šla a navíc bych šla i do velmi pěkného kina. Jenže se letos konečně opravuje - viz odkaz. Takže v říjnu, jestli bude podle harmonogramu hotovo, půjdu do ještě krásnějšího kina (projektoval ho ing. Hubáček - autor Ještědu). Digitalizace již proběhla před časem. Po rekonstrukci tam bude možno hrát i divadlo. Co mi trochu vadí je cena - premiérový film klidně i přes 100 Kč. No ale dám to, když mi o to jde. Tady je to s kulturou jinak dosti bledé. Svítá naděje, jestli město získá ten Valdštejnský zámek - tam je krásný sál, dokonce dva a již jsem tam několik koncertů zažila a v mnoha účinkovala se sborem. Teď o víkendu, jak jsem byla vytěsněna z kuchyně, kde syn maloval, jsem se po dlouhé době hodně koukala na TV - a viděla znovu dva filmy se Sofií Lorenovou. Občas se poštěstí, ale nejsem bohužel zvyklá si vybírat TV pořady dopředu.
ODKAZ: http://www.rozhlas.cz/liberec/informacezliberecka/_zprava/kino-maj-v-doksech-u-machova-jezera-se-po-padesati-letech-kompletne-opravuje--1382134
2

1: kino

zorka | 17.09.2014 09:07
Líbí se mi, co dělají u vás. Obnovují kino. V Pardubicích nechali všechna kina zpustnout, nebo je na něco předělali. Ale máme tu 2 multikina, kdy vstupné je vyšší než 100 kč. A pak tam jdi s rodinou! V městečku, kde teď bydlím není nic. Promítalo se tu kino v sokolovně, typické vesnické kino. I tak jsme tam rádi o prázdninách, když jsme byly u babičky, chodili. S digitalizací to padlo, nmejsou prachy. A lidé si zajedou raději do těch Pardubic. Vezmi si cenu vstupenek a cenu dopravy!
ODKAZ:
3

Multikino

Helena | 17.09.2014 17:26
V multikině jsem byla jednou. Byla jsem s vnoučkem v Praze u další dcery a ta synovečkovi dala k narozeninám kino s babičkou - Doba ledová. Já bych za to ty prachy nedala. Taky jsem trpěla. Přesně jak popisováno výše - strašně to řvalo. Okolní děti neustále pochodovaly - jednou tam a za chvíli zpět s těma popcornama, colu brčkama usrkávaly tak hlasitě, že to přehlušilo i zvuk a to nemluvím o kometářích, kterými provázely celý film. V Bohumíně máme pěkné opravené digi kino, pro seniory se hraje každý měsíc jednu středu á 50, taky jsem párkrát byla, ale já ve středu pracuju a vrátím se akorát na konec, to se podává všem seniorům ve vestibulu kafíčko :) Pak je ještě jedno letní, ale v parku, kde jsou tisícovky komárů, tak to mě ani trochu neláká.
ODKAZ:
4

Multikino...

alava | 17.09.2014 19:17
...já to tedy ještě nezažila, ale jelikož stejně otřesné "multikulturní" zážitky z multikina sdílí dnes na íčku i jeden pán a ostatní se přidávají, musí to být NĚCO, co ani nestojím zažít.
ODKAZ:
5

4: í

zorka | 17.09.2014 21:37
Tak to se zase jednou musím na íčko podívat, díky, že jsi mi ho připomněla.
ODKAZ:
6

kino

zorka | 17.09.2014 22:44
Prvotní podnět napsat o multikinu byl asi stejný i u toho dopisovatele z i60. Včera (bylo to včera nebo dnes?) ráno v rádiu hovořili lidé o tom, jaký vztah mají k biografu. Já chápu biograf jinak než kino. V něm se opravdu nedaly chroustat pop corny.
ODKAZ:
PŘIHLÁSIT SE || ZAREGISTROVAT SE (host)
© Miloslav Design 2013-2015
60K