» Kavárna » Beskydské zahrady

Jedno krásné odpoledne sedím v příjemné ostravské cukrárničce. S vedoucí jedné CK účtujeme prázdninový pobyt pro některé naše seniory.Povídáme si o zážitcích ze zajímavých míst.Nešetřím chválou zájezdu do Beskydských zahrad v Polsku. Slovo dalo slovo a já byla požádána o průvodcovství na tomto zájezdu, který dosud ona CK nikdy nezařizovala. Chvíli  se rozmýšlím, ale nakonec tuto nabídku přijímám. Cesta do Polska je velice příjemná.Řidič i většina cestujících jsou evidentně  sehraná dobra parta.Počasí nám přeje,cesta pokojně ubíhá.Za necelé dvě hodiny jsme na místě.

GOCZALKOWICE

Vcházíme do okrasné zahrady majitelů Bronislava a Vojciecha Kapis. Ti jsou  členy Školkařského svazu polské republiky. Zúčastňují se nejrůznějších výstav např. v Chorzově, Rybniku, Katowicích či Waršavě.

Zahrada je velice členitá, s podchody i kopečky, které jsou posázené rostlinami i květinami. Je možné se zde kochat pohledem na jehličnany i listnáče,na popínavé rostliny,byliny,vřesy i vřesovce,vše ve stovkách druhů.

Procházíme zahradou a zíráme na názvy jednotlivých částí.v Zimní zahradě rostou rostliny s býlími květy,ve sluneční zahradě vidíme žluté květy,apod. Nechce se nám odcházet,ale čas je neúprosný.Přecházíme na druhou stranu,kde je prodejní část.Zájemci mají možnost si opravdu zakoupit vše,co potřebují.

U východu nám nabízejí brožurky.V polštině i češtině psaných brožurách se dovídáme spoustu zajímavých praktických rad.v jedné jsou dokonce omalovánky pro děti.A všechny jsou zdarma.Zdarma je i vstup do zahrada.zajímavé.Srovnáme-li to s výstavami květin a rostlin u nás,kde mnohdy lidé nemohou kvůli vysokému vstupnému,tak nechápeme.

Z Goczalkowic jedeme ještě do další obce-Pisarzowice. Zde jsou tři nádherné zahrady.Jedna veliká,s prodejem snad všech potřeb pro zahrádkáře.Druhá soukromá-zde v jediné se platí vstupné 3 zloté nebo 20 kč. Obrovské množství rozkvetlých azalek a rododendronů nás nenechává u vrátek.procházíme zahradou a kocháme se.Opravdu je čím.

Další a poslední zahrada,kterou navštěvujeme je Japonská.Velice zajímavé je zde aranžování.Ochotná obsluha,nutné letáčky, sluníčko,dostatek laviček k odpočinku,to vše je parádní závěr skvělého jednodenního výletu.

Budete-li se chtít podívat na tuto krásu,neváhejte!!!

 

 

Hanče | 24.05.2014 21:16
1

Přátelé,

Hanče | 24.05.2014 21:19
ráda bych vás potěšila pěknými fotkami,ale toto mi stále ještě není umožněno!!!!Snad se dočkám!
ODKAZ:
2

1: Vítej na web,

Jarda | 24.05.2014 21:44
nojo, Ty ještě nemáš galérku, ale všechno bude. Prosím Tě, v čem je problém? Já jsem přihlášený nepřetržitě, už si ani heslo nepamatuju a všechno mi chodí. Je fakt, že při ukládání obrázků mívám několik pokusů, protože si postup nepamatuju a vždycky něco zapomenu, ale nakonec to tam dostanu. Všiml jsem si, že jsi původně přihlášená jako "hana", tedy všechna písmena malá, jestli to zkoušíš s velkým H tak nevím, ale takovou věc bys přece neudělala. Počítač je blbec, tomu se musí nabulíkovat všecko přesně, jak tam nemá všechny blbůstky tak nerozumí, a nerozumí, zkus to ještě jednou...
ODKAZ:
3

2: Jardo,

Hanče | 24.05.2014 23:55
já jsem tu od začátku jako Hanka.Nyní se mi nedaří se přihlásit,proto jsem se musela přihlásit znovu.V tom je ten malý problémek...
ODKAZ:
4

3: Hanko, já to vím,

Jarda | 25.05.2014 06:27
jen nahlas uvažuju, proč asi ten problém nastal a proč nastal jenom Tobě, nebo má ještě někdo podobný? V tom bude nejspíš nějaká neustále (nevědomky) přehlížená banalita.
ODKAZ:
5

Možná

Inka | 25.05.2014 07:17
Chyba může být v hesle- přihlásila si se s chybičkou /caps lock/ a už tu chybičku netrefíš, měla jsem to na Rajčeti a bylo to zblblé písmenko /kapslokem/
Já myslela, že tu je někdo nový.....zase Hana
ODKAZ:
6

4: HOTOVO

Hanka | 25.05.2014 08:56
Lidičky,už je to v pořádku.Snad to vydží.Nevím,kde byla chyba,možná v překlepu,to je jedno.Ale je to v pohodě.Jsem ráda,že jste na mě trošku mysleli!!!
ODKAZ:
PŘIHLÁSIT SE || ZAREGISTROVAT SE (host)
© Miloslav Design 2013-2015
60K