» Kavárna » SLET ČARODĚJNIC

Filipojakubská noc z 30 dubna na 1 května patřívala mezi noci kde prý zlé a nečisté síly vládly větší mocí  než kdy jindy.O půlnoci před sv,Filipem a Jakubem se mohli najít různě schované zakopané poklady.Jestli je půjdete hledat musíte se chránit před zlem.Musíte mít při sobě květ z kapradí (nikdy jsem kapradí kvést neviděla) a svěcenou křídu. K hledání musíte mít svíčku vyrobenou z vosku a husího sádla (kde vzít husu ) kterou upevníme na lískovou větev do tvaru podkovy ,když se blížíme k místu zakopaného pokladu zapálená svíce začne prskat,když jsme přímo u pokladu plamen zhasne..No jo ale pak zas neuvidím na ten poklad že jo.Tu noc létá spoustu čarodějnic které letí na sabat.Ćarodejnice se před letem natíraly speciální kouzelnou mastí a s její pomocí létaly.Důležité je také koště musí být s jasanového dřeva,vrbových a březových proutků.Na sabatu byl kotel plný žab a hadů různé lektvary a jedy.Lidé dřív věřili že čarodějnice se proměňovaly ve vlky.Víra v nečisté síly stará jako ledstvo samo se časem změnila v pověru,že ďábel může uplatňovat svou moc na zemi pouze prostřednictvím lidí (čarodějnic a čarodějů).Zvláště staré ženy byly podezřívány že jsou spojeni s ďáblem a proto se venkované proti nim bránili tak že před vrata nebo vchod se dávaly narýpané drny čarodějnici pak trvalo až do rána než všechny stébla spočítala a ráno už její moc pominula a dům byl od zla ochráněn.Světnice se kropily svěcenou vodou,před domy se zapichovaly pruty a trní vidle,košťata.I dobytek se musel proti zlu chránit tím že se na hnojiště zapichovaly zelené větévky kolem chléva se sypal písek.V noci se dělaly na kopcích ohně.

Blíží se to takže pár pravidel pro nás čarodějnice i čerty.Létat je povoleno jen osobám starším 15 let,létat se může jen v podrouženém stavu,s minimálním obsahem mandragory v krvi 0,889714 promile.Převážet více osob je zakázáno.Výška letu se stanovuje na 7 až 1543,5 kočičích ocasů.Nad vodou se sní létat jen ve výšce 13 kočičích ocasů aby nedošlo k rušení Rusalek a Hejkalů,vodníků.Za letu je zakázáno létat nad pivovary,mlékárnami palírnami a věznicemi, je zakázáno drát peří prolétajícím ptákům! Předlétává se vždy horem! Koště musí být řádně osvětleno černou  kočkou svítící zelenýma vočima. Tak ahoj na sletu!!!!!!!

Růžena | 26.04.2014 17:20
1

pozvánka

Růžena | 26.04.2014 18:42
Ženy, paní, děvčata,
nastartujte košťata,
konec dubna už se blíží,
začíná vám loupat v kříži?

Slet se rychle připravuje,
každá koště renovuje,
vylepšuje jeho vzhled,
pro ten mimořádný let!

Dejte pozor, ženy, matky,
letos na pohonné látky,
lejte přesně a né víc,
ať neletíte na Měsíc!

Já nám přeji hodně zdaru
a košťata nových tvarů,
abychom ten výlet celý
hezky a ve zdraví vydržely!
ODKAZ:
2

Slet čarodějnic

zorka | 26.04.2014 19:06
Kde jsou ty doby, kdy jsem létala na koštěti na Kuňku. Teď by se mi z výšky motala už hlava. Takže musí stačit opečený buřt za hasičárnou. A mastí koňskou natírám jen bolavá kolena. Ale dneska to mají čarodějnice lehké. Už jsem viděla některé létat na vysavači. Holt technický pokrok.
ODKAZ:
3

2: slet

Růžena | 27.04.2014 05:53
párkrát jsem viděla mlaďounké čarodějnice které to přehnaly s  větším promile..ty už pak nelétaly jen tak jak čarodějnice vypadaly spící na zemi v parku po sletu.
ODKAZ:
4

3: Slet...

alava | 27.04.2014 11:08
...mně už se taky o letu na Házmburk jenom zdá. Ale musím si připravit a vystrojit babiznu ke spálení, jinak tam skončím já (pod plachetkou hnáty křivé...) a taky něco čarodějných bylin na spálení...Hromada klestu nám beztak neubývá ;-)
ODKAZ:
5

Díky Ali

Inka | 27.04.2014 11:37
Važ si toho, že jsou děvčátka ještě malá- to energii dodají, ty velké mi ji berou.Teď jsem je zvedla od PC a jeli na kole / pro čerstvý salát do Kauflu/.Ale včera u nás počasí vydrželo letní- Dominik sekal trávu a Natálka zalévala,my se synem se váleli na lehátku a povídali si./Chvíli/.Souhlasí, že plechy s koláčem zmizely.Máme radost, že chutná a pochválí.Ale my s dědou jíme jako vrabci.Večer jsem padala za vlast.Taky se hned unavím,ale těším se na to.Tak koleno potvrzuje předpověď - ochlazení?
ODKAZ:
6

Slet čarodějnic

bohca3 | 27.04.2014 17:40
Tato tradice, se pořád dodržuje, a možná už je někde zmodernizovaná,ale ten večer vždy stál za to třeba tam zmrznout.A také se stavěly hranice velké, a nejvíc se palilo pneumatik.To se ještě o ovzduší nemluvilo.A tak ted už nám nic jiného nezbývá, než lítat nad ohněm na koštěti.Hezký 30.duben.
ODKAZ:
7

Slet čarodějnic - VAROVÁNÍ !!!

Jarda | 28.04.2014 09:25
Na vědomí všem poletuchám : Všem, kdož by se v noci ze 30. dubna na 1. května jen přiblížily se zlým úmyslem (například uřknout poctivým hospodářům dobytek) nad naši vísku sděluji, že už ze stodoly vytahuju velkorážný kanón určený ke střelbě na vzdušné cíle. Střelivo obvyklé, osvědčená směs broky+štětiny. Střely jsou naváděny novým způsobem, který neznali ani indiáni, proto je veškeré případné pancéřování odspoda neúčinné a zbytečné. Obrana musí být tvrdší a razantnější než útok, jinak pozbývá žádoucího účinku. O úspěšnosti loňské obrany svědčí ještě dnes zbytky několika sestřelených rozštípaných vraků létajících košťat rozesetých po polích po okolí, jejichž posádky se zoufale zachraňovaly s kňučením a po čtyřech. Mír v naší vísce ubráníme, mír si nikým rozvracet (ani pozvracet) nedáme!
ODKAZ:
8

7: varování

Růžena | 28.04.2014 12:03
hahahaha nebojím se nám koště nese název Stalinovy varhany opancířované neprůstřelnou hmotou, na sobě mám brnění,vysokofrekvenční baterky na raketový pohon koště maskované vojenskou celtou a taky je koště vybavené pozemními střelami M-13 Kaťuša,ráže 132 mm, dostřel 8,5 km a mohutnější nadkaliberní M-31 Váňušou ráže 300 mm, dostřel 2,8 km No a kdyby to nestačilo beru sebou i raketomet.Tvůj velkorážný kanón je ti víš nač?
ODKAZ:
9

8: Hahahahahahaha !!!!!!!!!!

Jarda | 28.04.2014 12:55
to je pustá propaganda, žádné koště neunese granát ráže 300mm a kdyby přece takové monstrum vzlétlo, pak stačí jedna rána z kanónu která trochu pootočí raketový motor a upečeš se v brnění jak kuře v alobalu! Zatím všechny sestřelené záškodnice se snažily v nastalé situaci zmizet a uniknouti ostudě, ale jak se dosud ukázalo, žádná z nich není Kaprfíld (omlouvám se slavnému kouzelníkovi za to, že neovládám anglický pravopis) a posměchu obránců neunikly.
ODKAZ:
10

9: unese

Růžena | 28.04.2014 13:15
koště je natřené husím sádlem a kouzelným lektvarem zakoupeným u zkušeného čaroděje Arcimága koště i s nákladem je lehounké jak husí pírko,poletím tak že mě žádný radar ani Jarda nezachytí.Moje brnění je odolné proti žáru má punc značky mewa!!! Kdepak na mě s kanonem!Stihačku v kůlně nemáš! Takže Jardo doporučuju místo střílení po letících předmětech typu žena raději ochránit dobytek a příbytek tak jak už jsem psala.Písek,drny do hnoje zapíchat zelené větvičky....
ODKAZ:
11

Jste se...

12

11: rozvohnění

Růžena | 28.04.2014 14:45
Alenko rozvohnit je tělu třeba,ohnivou vodu nesmím tak se rozvohňuju jak se jen dá,jinak by ze mě byla na tom koštěti znuděná mírumilovná ježibabka a to přece se nesmí stát.A co ty už leješ benzín do koštěte? Nebo poletíš taky na raketový pohon?
ODKAZ:
13

12: Jóó!!

alava | 28.04.2014 15:34
Já letos spáruju ty dvě hole Made in France a přidám sedlo a dovnitř napchu po jedný rachejtli, to by mělo stačit, daleko nepoletím, jen obhlídnu komín, jestli ještě vydrží...akorát sousedův černej kocour odmítá spolupracovat a netopýr Venoušek se letos ještě taky neprobudil, tak přemejšlím, čím tyto obvyklé doplňky nahradím. Letu zdar!
P.S. Už to mám i nakreslený, jak to bude vypadat!
ODKAZ:
14

13: No, no, pozor!

Jarda | 28.04.2014 17:52
Hole přece nelítají, ani dvě dohromady, jenom koště, nevím, nevím, když se Ti to povede, přihlas to jako patent. Kdysi jsem měl s mým šéfem zajímavou debatu, nevím, jaký problém jsme řešili a on mi z ničehož nic povídá "Dej to patentovat", já na to "Ale vždyť je to blbost", on "To vůbec nevadí, tak budeš mít patent na blbost..." To jsem dopad!
ODKAZ:
15

10: Růženko,

Jarda | 28.04.2014 17:58
Ty nikam nepoletíš! Koště ani namazané husím sádlem neunese monstrum se kterým si představuješ vzlétnout. Nevzlétneš, ať to namažeš čím chceš, stále to bude mít pevnost násady smetáku, žádné "kouzlo" (jiný název pro podvod na divákovi) nepřemůže fyzikální vlastnosti materiálu. Tebe nesestřelím, protože Ty budeš sedět furt na zemi ve svém městečku na Hané zatížená Stalinovejma varhanama zatím co já budu hlídat oblohu nad svou vískou u Pardubic a to je pořádný kus cesty!
ODKAZ:
16

Slet

Inka | 28.04.2014 18:21
Tedy, vy dva máte ale militaristické choutky.Já se spolehnu na staré koště,kocoura mám slíbeného a letím jen na region-Šibeničák nad zahradou.
Video je od Zdeny z Ústí..
ODKAZ: http://youtu.be/bpgGAuCO9WM
17

14: Patent...

alava | 28.04.2014 19:27
...na blbost má kdekdo, ani o tom neví, to neřeším. Ani že hole nelítaj. I v tomto případě jest přání otcem myšlenky ;-)) a pokrok nezastavíš. Víš co se říká - že když něco tzv. nejde, vždycky se najde blbec, kterej neví, že to nejde a udělá to!
ODKAZ:
18

Slet

zorka | 28.04.2014 22:36
Já nevím, co tu pořád řešíte ty dopravní prostředky. Přece vysavač je jasná volba. Už jsem to vyzkoušela. Dneska jsem s ním lítala po obýváku!! A všechny drobečky jsou pryč a chlupy z letně pelichajících psů taky. Doporučuji.
ODKAZ:
19

17: To bychom museli

Jarda | 28.04.2014 23:21
přijmout teorii, že blbec = génius (i když i taková období pamatujeme), ale dámy, zůstaňme nohama na zemi, ať se to komu líbí nebo ne, koště, hůl ani vysavač sám vlastní silou nikdy lítat nebude a nebude. Všichni přece víme, že tohleto harampádí může lítat jenom v pohádkách pro děti. Jediná věc, vlastně tvor, co podle zákonů aerodynamiky vůbec není schopný letu a létá je čmelák (Bombus), on létá, protože o tom neví. Až se to dozví, tak spadne. Takové koště se může akorát zazelenat, pak si ho šťastná majitelka může zapíchnout mezi muškáty, ale k tomu dojde, až pokvetou hrábě.
ODKAZ:
20

16: Bezva

Růžena | 29.04.2014 05:37
video i ma ma má malého šulina!!!!! To se povedlo!
ODKAZ:
21

18: s vysavačem

Růžena | 29.04.2014 05:39
po obýváku? To létám stále,i když pořádná metla je někdy lepší než celý vysavač. Na takový velký svátek sletu čarodějek nepoletím na vysavači starém 30 roků to bych nad Pardubice ani nedoletěla!
ODKAZ:
22

13: nakreslený

Růžena | 29.04.2014 05:47
Alenko tos musela mít v kreslení za jedna! Líbí to zaručeně poletí dál než nad komín!
ODKAZ:
23

14: Hole

Růžena | 29.04.2014 05:50
zaručeně poletí nejsou Mde in China ale Made in France! Můj stařeček říkával všechno jde když se chce! Fakt je ale ten že se j chce ale často to nejde!
ODKAZ:
24

19:vyřešeno

Růžena | 29.04.2014 05:57
a prachy za patentování vynálezu budou doma! Všem vysavačům košťatům holím i smetákům dáme jméno BOMBUS a pak budeme lítat aniž bychom o tom věděly!
ODKAZ:
25

15: ani

Růžena | 29.04.2014 06:03
nezjistíš že jsem nad tvým statkem přeletěla jen uslyšíš možná jen bzučení mého koštěte jménem BOMBUS. To bychom pak mohli si sami opylovat rajčata haha.Fakt na tvém místě bych už vyrývala ty drny nosila písek lámala zelené větévky..Jinak bacha budu škodit a škodit!!
ODKAZ:
26

25: Už to vidím!

Jarda | 29.04.2014 09:04
Poletí vám kulový, tak jako každý rok, mnohé co mají silácké řeči neopustí své útulné kuchyňky a další, co se přece jen půjdou popelit k vatře se povlečou domů v lepším případě s chřipkou, v tom horším ve dvou spolu s vývojově ranějším předkem a já ušetřím za broky.
ODKAZ:
27

Už letím.....

Inka | 29.04.2014 13:02
Přemluvili mě na ten Everest-musím už vyrazit s předstihem.
Šaty jsou to krásné, ale manželství nezachrání.Napřed utrácejí za svatbu a pak za rozvod.Jsem ráda stará, těm lecos projde.I to blbnutí s čarodějnictvím.
ODKAZ: http://slecinky.eu/images/45330118469496180151.gif
28

27: Blbnutí...

alava | 29.04.2014 17:14
Takhle jsem blbla vloni - viz nové foto.
Inko, bacha na horskou nemoc, bude tam málo kyslíku! A šerpové stávkujou!
ODKAZ:
29

To je dělané v PC?

Inka | 29.04.2014 17:27
Vloni jsem byla zadarmo v převleku na koncertě, ani jsem si nic nedělala s obličejem.Letos asi tuplem projdu......když jedu výtahem/ nový podle EU se zrcadlem/ vždy se tý baby leknu.
ODKAZ:
30

29: No jo,

alava | 29.04.2014 17:51
...to jsem tak "upravila" v progr. Malování. Jinak jsem upravena nebyla, neb jsem skoro nechutná abstinentka. Ahoj a užij si to.
ODKAZ:
31

30: škoda

Růžena | 30.04.2014 13:23
dnes byl u nás na náměstí slet čarodějniček a čarodějů z mateřské školky a já na potvoru neměla sebou foťák.No nic jdu mazat koště!
ODKAZ:
32

Knihovnice čarodějnice

zorka | 01.05.2014 11:24
Ve středu (30.4.) přišla jedna afektovaná paní do knihovny a že prý nevěděla jestli máme otevřeno. Na můj dotaz, proč bychom neměli mít, odpověděla, že jsou přece dnes čarodějnice. A nemyslela to jako vtip, ale zcela vážně.
ODKAZ:
PŘIHLÁSIT SE || ZAREGISTROVAT SE (host)
© Miloslav Design 2013-2015
60K