» Turistika » Jarní Pasov

Ve čtvrtek jsme si udělali velikonočně-narozeninový výlet do bavorského Pasova (Passau). Počasí nám přálo, jen ráno jsme museli auto vyškrabovat z ledu.

 

Pasov leží na soutoku tří řek, Dunaje, Innu a Ilzu (tedy to je spíš potok). Je to krásné historické město a je jen necelých 50km vzdálené od našich hranic. Od nás z Mačic je to stovka.
Staré město se rozkládá na cípu země mezi řekami Dunaj a Inn, na druhém břehu Innu je bývalé město Innstadt, nyní součást Pasova. Mezi Dunajem a řekou Ilz je na skále vybudován biskupský hrad. Skládá se z Horního hradu (Veste Oberhaus) a Dolního hradu (Veste Niederhaus).
Pasov je sídlem biskupa už od roku 739. Je v něm několik krásných kostelů, nejvelkolepjejší je katedrála Sv. Štěpána. Nacházejí se v ní největší varhany na světě.

V loňském roce postihly Pasov obrovské povodně, druhé nejhorší za jeho historii. Horší byly jen na počátku šestnáctého století. Ještě je to na některých místech znát ale většina domů už je opravená a město je krásně upravené. Teď na zčátku jara to byl opravdu krásný výlet.
 

Zoja | 19.04.2014 23:35
1

Pasov - odkazy

2

Pasov

alava | 20.04.2014 10:36
Zojo, dík. Měli jste překrásný výlet a viděli spoustu světa krás z historie i současnosti.
ODKAZ:
3

1: Pasov

Růžena | 20.04.2014 20:27
Jako vždy výstavní fotky ráda jsem poznala zas něco nového.
ODKAZ:
PŘIHLÁSIT SE || ZAREGISTROVAT SE (host)
© Miloslav Design 2013-2015
60K