» Turistika » Zapomenutý kostelík

Poslední dobou chodím raději na místa, kde je méně lidí, nacházím tam více klidu, dobře se tam přemýšlí. A tak jsem se rozhodla popsat několik takových míst, kde je krásně. Prvním z nich je kostel sv. Michaela Archanděla v pražském Podolí.

První z malých a možná zapomenutých kostelíků, je v pražské čtvrti Podolí a jmenuje se kostel svatého Michaela Archanděla v Podolí.

Malý kousek od Podolské vodárny,cestou na Vyšehrad, v ulici Pod Vyšehradem,  stojí  už od roku 1222 (ano, čtete správně) kostelík, obklopený udržovanou zahrádkou.

První pohled upoutá dřevěná zvonice ze 17. století, která stojí na místě bývalého hřbitova. Jsou v ní tři zvony, nejstarší je z roku 1482.

Kostelík patří k jedněm z nejstarších v Praze. S celou historií se můžete seznámit na jeho  webových stránkách , kde najdete i  hodiny, ve kterých se otevírá pro veřejnost.

Když si ho dostatečně prohlédnete, můžete se mírným kopečkem vydat na Vyšehrad, ale tam už bude spousta turistů.

Vaše Aubrieta

Text je z mého webu  http://aubrieta.cz/kostel-svateho-michaela-archandela-v-podoli/, kde je i spousta fotografií a odkaz i na webové stránky kostelíka.

 

Aubrieta | 23.02.2014 22:13
1

Odkaz

Marie | 24.02.2014 11:43
Mohla bys prosím tě Aubrieto, vložit odkaz do komentáře.
Mám rada taky taková místa.
Osobně se tam asi nedostanu, tak se trošku pokochám. Díky Marie
2

kostelík

Růžena | 24.02.2014 14:36
moc pěkné taky se kuknu zas na tvé stránky taky bych uvítala abys tady dávala odkaz na svůj web vždy do komentáře pak by na něj stačilo jen kliknout a byla bych tam!!!!!
3

Omluva

4

Hezké

Inka | 24.02.2014 16:42
Máš moc hezké stránky.Mám takové staré neplacené a zanedbané, když jsem začínala na počítači.Jen si tam halabala házím věci, abych je neztratila-nebo když vnoučatům chci něco ukázat.
Taky by tu šlo naučit osazenstvo udělat si stránky. Co říkáte?Učení je prima..
5

Také...

alava | 24.02.2014 16:58
...se mi líbí Tvoje stránky, příspěvky a fotografie a též ráda nakouknu do podobných míst. A když je občas navíc možno nahlédnout i dovnitř, jsem nanejvýš spokojená.
6

Nahlédnout dovnitř

Aubrieta | 25.02.2014 13:37
Také bych moc ráda dala na web i fotky z vnitřních prostor kostelů. Ale bohužel to nejde, většinou jsou kostely zavřené nebo se tam nesmí fotit. Ale teď jsem ulovila jeden u Okoře a tam budete moci nahlédnout i dovnitř. Počítám, že bude na stránkách někdy v polovině března.
PŘIHLÁSIT SE || ZAREGISTROVAT SE (host)
© Miloslav Design 2013-2015
60K