» Zahrádka a zvířátka » Avokádo

Kdo by neznal jeho lahodnou máslovou chuť.

Avokádo je exotické ovoce, které prospívá našemu zdraví.Avokádo snižuje hladinu inzulinu, pomáhá s hubnutím a povzbuzuje náš mozek
Často panuje mylná představa, že vysoký obsah tuků dělá z avokáda vysokokalorickou potravinu, přispívající k nadváze. Většina tuků v tomto ovoci je ale na bázi nenasycených mastných kyselin, které jsou tělem využívány k dalším důležitým procesům a syntézám, neukládají se tak, jako tuky nasycené. Při snaze zhubnout je chválihodné snížit příjem živočišných tuků, naše tělo však tuk potřebuje a právě nenasycené mastné kyseliny jsou velmi důležité.
Látky obsažené v avokádu také snižují hladinu inzulinu v krvi. Najdeme v něm mnoho monosacharidu manózy. Manóza je formou sacharidu, který je okamžitě využíván naším mozkem jako zdroj energie, přispívá tedy k našemu mentálnímu zdraví a psychické pohodě. Dá se využít jeho veliká pecka k vypěstování docela pěkné pokojové rostliny.Musí se zasadit hned po snězení avokáda.Tyhle pecky avokáda jsem sadila v lednu a dlouho trvalo než vyrostl prví lístek půl roku jsem čekala.Jednou se mi podařilo vypěstovat rostlinu vysokou metr.

Smažené avokádo

Trochu piva,mouka,paprika,česnek.Uděláme těstíčko ve kterém obalíme díly avokáda a osmažíme.

Pomazánka

dužinu v misce rozmixujeme s přidáním česneku,nadrobno nakrájené sibule,osolíme,opepříme a zakápneme citronem.Namažeme na bagetky poklademe plátky vajíčka vařeného na tvrdo.

Takhle jsem před lety vypěstovala z pecky avokáda pokojovou rostlinu a chystám se pecky sadit znova.

 

Růžena | 26.01.2014 19:27
1

Avokádo...

alava | 26.01.2014 20:12
Tak to se povedlo, zrovna dnes jsem si udělala "guacamole" podle Itala na topinky. Zakoupila jsem si ho právě ze shora uvedených důvodů ;-)). Pěstovat ale nic nehodlám, raději si zase brzy jedno koupím a udělám si pomazánku podle Tebe s tím vař. vajíčkem.
PŘIHLÁSIT SE || ZAREGISTROVAT SE (host)
© Miloslav Design 2013-2015
60K