» Kavárna » Nastal Štědrý večer

knihomilka | 24.12.2013 16:26
1

už jsme po večeři

Helena | 24.12.2013 18:34
Pohodový večer za námi (není se čemu divit, máme pohodových večerů 365 v roce)a na 21:30 jdeme na náměstí na akci Na štědrý večer všichni spolu. Zakončuje se ohňostrojem. To mi k Vánocům moc nesedí, ale už jsme si zvykli, tradiční večer na náměstí je letos dvacátý. Andělé rozdávají svíčky, zpívají se koledy, potkáváme se se známými...
2

po večeři

Růžena | 24.12.2013 20:35
u nás také tak dárky rozbalené samozřejmě mě přibyla další panenka do sbírky a půlnoční u nás nebude o půlnoci.Pan farář toho má moc v 9 je "půlnoční" v jiné dědině pak zas v jiné a u nás kolem jedenácté tak to vzdám kouknu na pohádky a půjdu do kostela zítra kouknout na jesličky.
3

Tak já si zanotuju...

alava | 24.12.2013 21:01
"štěédrý večer nástál, štěédrý večer nastal, kólédy uchystal, kólédy uchystáál...".Už jsem byla vrácena z vánoční mise u Matýsků na domovskou základnu (vrchol večera - vybalování nového mobilu asi z 5 krabic - ost. dárky jako by nebyly), rosvítila jsem znovu stromeček, vybalila si v klidu dárky (byla jsem asi přeci jen hodná), všichni ostatní už mi zavolali (u vnuček budou prý rozbalovat ještě za měsíc). No a teď musím z těch zážitků asi tak do půlnoci (snad ne déle) vyvanout.
4

2: Půlnoční...

alava | 24.12.2013 21:44
...o půlnoci je už asi jen málokde. U nás je na Štědrý den mše v kostele ještě dříve, snad už někdy zvečera.
5

3: zanotujme si

6

Včera

Hanka | 25.12.2013 00:34
byl ŠTĚDRÝ VEČER.Ano,píšu po půlnoci,takže fakt včera.O půl desáté v noci jsme došli na naše náměstí.Jako každoročně,tak i letos bylo náměstí plné lidí.Bývá zde spousta mládeže,což mě vždy potěší.Na podiu zpíval Pavel Novák koledy i písničky našeho mládí.Mám tyto večery ráda.Helenka sice píše,že ohňostroj jí k tomu to večeru nesedí.Přesto asi všichni lidé zde chodí právě kvůli této nádherné podívané.A opravdu se bylo nač dívat.Říká se,že světlo je život,takže tohoto světla na obloze dnes bylo opravdu dost.
7

Včera na náměstí...

Helena | 25.12.2013 10:22
byly stovky lidí, ale i v tom blázinci jsme se s Hankou potkaly a popřály si - což je hlavním posláním této každoroční akce. Přesto ale raději s nostalgií vzpomínám na roky minulé, kdy ještě kulturu vedla paní Mertová. To bylo pokoukáníčko - biblické výjevy, hořící svíčky, zpívání koled, kde těm, co zapomněli slova, pomáhal text na plátně. To bylo opravdu to vánoční setkávání. Poslední roky mi to spíš než vánočně připadá jako každá jiná hromadná akce, kterou pořádá K3, jako třeba pivní slavnosti v létě - fronta na medovinu, koledy zpívá syn Pavla Nováka a snaží se rozezpívat lidi na náměstí, ale nikdo se nesnaží. Pár lidí zatleská a Novák ml. se snaží zachraňovat situaci hláškou, že tak bouřlivý potlesk ani nečekal, při zpívání stále neznačuje tleskání rukami nad hlavou a opět se přidává asi deset jedinců.......no, škoda, škoda, škoda, znova budu opakovat, kdysi se mi štědré večery na náměstí líbily daleko víc. Ale třeba je chyba ve mně, že to takhle vidím a vnímám :-)
PŘIHLÁSIT SE || ZAREGISTROVAT SE (host)
© Miloslav Design 2013-2015
60K