» Kavárna » Vánoční stromeček

Dnes moje moudrá žena rozhodla, že je vhodná doba k zakoupení vánočního stromečku.Bez reptání jsem vyjel s naším autem před dům a deset minut čekal na příchod manželky.Za deset minut jsme byli v malém zámeckém parku nedaleko našeho bydliště, kde se nachází specializovaná prodejna tohoto zboží.Přestože jsme vybírali z nekonečných řad stromečků, stále se nám nedařilo vybrat stromeček podle našich představ.Po půl hodině se nám podařilo objevit stromeček, který by aspoň vzdáleně připomínal to, co jsme hledali.A tak jsem si cestou domů vzpoměl na dobu mého dětství před pětapadesáti lety,kdy jsme s mým otcem chodili pro vánoční stromek do lesa jeden km za naší zahradou.To co se dnes prodává jako vánoční stromky, to by můj táta nepoužil ani na zametání dvora.Na vánoční stromek měl můj otec několik požadavků.Stromek musel mít výšku dva metry,musel mít pět poschoí větví,každé patro muselo mít čtyři větvičky rostlé do pravého úhlu a kmínek musel být úplně rovný.Najít takový exzemplář nebylo vůbec jednoduché. Vzpomínám si,jak jsme jednou v neděli před Štědrým dnem vyrazili ráno v půl osmé do lesa a k obědu jsme se "doplazili" po šesté večer v úplné tmě, mokří od sněhu, promrzlí a hladoví, ale šťastní, že budeme mít zase nejhezčí stromeček z celé vesnice.Naši radost trochu pokazila máma,protože si neodpustila dlouhou litánii o bláznovi co tahá třináctiletého kluka o hladu osm hodin po lese jen aby se mohl před známíma vytahovat.Táta na mě mrknul a já věděl, že příští rok si to dobrodružství zopakujeme.F
Francesko | 16.12.2013 17:03
1

Stromeček

Růžena | 16.12.2013 19:01
Je to tak taky ráda vzpomínám jak jsem s otcem chodila do lesa který jsme měli hned za domkem pro vánoční stromeček.Chodili jsme najisto.Měli jsme ho vyhlídnutý už na podzim když jsme chodili na houby.Abychom ho poznali v případě,že by bylo plno sněhu před vánocemi,jednoduše se na vršek stromku uvázal špagátek nebo mašle,jednou dokonce když otec špagátek neměl a já pod svetrem měla zástěru tak otec jednoduše uřezal z mé zástěry oba konce kterou se zástěra v zadu zavazovala.Bylo to docela komické. Když jsem měla děti malé,za tím účelem jsme si zasadili smrčky přímo k rybníku k domu no a tak jsme měli za pár roků stromečky svoje.Několik roků už živý stromeček nemám mám umělý a na zavonění si dávám do váze borovicové halouzky z borovic které jsem si před 15 roky zasadila.
2

Stromeček

zorka | 16.12.2013 19:22
Les se nedoporučeje, abyste nedopadli jako ta holčička z reklamy "... já nemusím, já už ho vidím!"
3

1: Stromeček

Marta | 22.12.2013 17:54
Taky to tak dělám. Větvičky od našeho mladého souseda hajného na ovonění a malinký nazdobený stromeček umělý. Jenom tak pro radost a aby byly pod co dát dárečky pro děti. Vlastně i ty malinké pro nás, které si s manželem dáváme. Teď jsou umělé stromečky docela hezké. Kdysi, když je začali dělat, tak byly jak zelené štětky na umývání flašek.
PŘIHLÁSIT SE || ZAREGISTROVAT SE (host)
© Miloslav Design 2013-2015
60K