» Turistika » Soči

z minulého života

Nikdy jsem toho moc nenacestovala. Byla jsem samoživitelka, děti na školách, tak musely stačit Beskydy, Orlické hory a babička na Vysočině. Ale jako ještě svobodná jsem byla s maminkou a bratrem v Soči (SSSR). Teď jsem několikrát o Soči slyšela ve spojitosti s Olympiádou, tak jsem si vzpomněla. Na ty rozkvetlé keře magnolií, na vůni moře a na vůni občanů, ti voňavkami opravdu nešetřili. Tehdy se moc nikam jezdit nedalo, ani peněz moc nebylo. Já už byla zaměstnaná, tak jsem si ušetřila a za brášku platila maminka. Tatínek s námi nejel, protože do letadla by ho nikdo nedostal. Pamatuji se, že 12tidenní zájezd stál 3 000 Kčs + 300 Kčs kapesného. Dva a půl mého platu. Těch 300,- kapesného mi chybělo a v poslední chvíli já, která nikdy nic nevyhrála, jsem na výherní vkladní knížce vyhrála oněch 300 Kčs. Protože jsem se do zahraničí moc nedostala, tak i po letech na Soči vzpomínám. Škoda jen, že jsme neměli takové fotoaparáty, jako jsou dnes. Zbylo nám jen pár zažloutlých černobílých fotek a pár obrázků, které podle skic pak doma namalovala maminka. Jeden z nich jsem vložila do galerie, protože k textu nejde přidat.

A hele, Růženka poradila.

zorka | 25.11.2013 00:06
1

Obraz

Růžena | 25.11.2013 08:57
to je krása!!!Zorko jde obrázek vložit sice složitě ale jde.Musíš napřed foto uložit na jiný web pak nakopírovat URL adresu obrázku pak kliknout na ikonku foto,zobrazí se ti rámeček do kterého nakopíruješ url adresu fotky dáš uložit.To foto se ti sem sice nahraje,ale obrovských rozměrech musíš pak na fotku kliknout myší po kliknutí se ukáží po rohách malinké bílé čtverečky klikni na jeden v rohu a táhni ho ze šikma směrem do středu.Musíš tohle udělat několikrát pak jak máš fotku malou dáš uložit a zobrazí se ti pod článkem.Škoda že admin nemá čas vše trochu vychytat aby to nebylo tak složité ale třeba se dočkáme!
2

Soči

bohca3 | 25.11.2013 15:06
Také na něj vzpomínám - fotek ještě pár mám,ale černobílé.Naše ROH Modeta Jihlava,každý rok zakoupila od ROH zájezdy pro 20 lidí na týden, a zadarmo.Bylo to něco krásného, také cítím ty vůně květin, měli jsme výlet na čajové plantáže, tam se dýchalo. A také s malým letADLEM přes hory. Máme pořád na co vzpomínat.Ještě jsem tam potom v SSSR byla 4x a také krásný výlet byl, 4 dny Moskva obejít co se stihlo.4Dny Petrozavodsk- jen ta cesta vlakem stála za to. A potom raketou na Kiži, prohlídka největšího závodu na dříví, a všude se stavělo.Ty jezera -pohádka. A 4 dny do Lenigradu což,bylo to nejkrásnější.
3

1: Vkládání fotek

zorka | 25.11.2013 17:13
Růženko, díky za radu. Už si vzpomínám, že jsem to dělala, ale jaksi jsem zapomněla jak. Třeba to zkusím, ale zásah admina, který by to zjednodušil, bych uvítala.
4

Soči!!!

Helena | 26.11.2013 09:00
V roce 1988 bylo naše manželství už v takové krizi, že odborníci říkali: "Jeďte spolu na dovolenou, sami dva bez povinností a vše se urovná." ROH nabízelo Soči a nikdo to nechtěl, tak jsem vzala manžela a letěli jsme poprvé letadlem, viděli jsme poprvé v životě moře a já plavala v něm, šla jsem do botanické zahrady a jela lanovkou, šla jsem do cirkusu, na čajovou plantáž, na let vrtulníkem, plavbu lodí, na výlet do Adleru...vždy sama a manžel dva týdny seděl na hotelovém pokoji a čuměl na telku. Takže jistě z řádků vyčtete, že nádherných zážitků ze Soči mám spoustu a toho manžela už mnoho desítek let nemám :-)
5

4: Soči

zorka | 26.11.2013 14:19
V Aderu jsme přistávali, tehdy letiště v Soči nebylo. Pak jízda otevřeným autokarem s frontovým řidičem. Ještě, že jsem si z letadla vzala blinkací sáček. Nádherné jezero Rica na Kavkaze. Takového manžela věru škoda není.
6

4: zůstal

Růžena | 27.11.2013 07:57
v Soči?
PŘIHLÁSIT SE || ZAREGISTROVAT SE (host)
© Miloslav Design 2013-2015
60K