» Kavárna » Lékaři bez hranic

Má skoro 9Oti letá maminka dostala dopis podepsaný paní  Petrou Růžičkovou,zdravotní sestrou na misích.  Popisuje zde zážitky,které prožila u nemocných a silně podvyživených dětí..Dopis,který opravdu hraje na city všech. Prosí o finanční částku pro tyto děti. Zajímalo by mě,zda máte někdo s takovým tipem dopisu zkušenosti.Maminka,na kterou toto psaní velice citově zapůsobilo,by ráda jakkoliv pomohla.Já naopak nevěřím,že by se finance dostaly do správných rukou či na správná místa.Co vy na to???

Hanka | 22.11.2013 22:04
1

Lékaři...

alava | 22.11.2013 23:42
Dostala jsem taky dopis se žádostí o pomoc africkým dětem, ale nevím, zda je to totéž. Chodí mi toho čím dál tím víc, ale musím být rozumná, protože já to nespasím. Pravidelně menšími částkami přispívám a fandím Zdravotním klaunům, FODu a ještě jednomu centru pro postiž. děti. Mám pocit, že se s adresami takových "dobráků" kšeftuje a poskytují se dál.
akimoro | 23.11.2013 08:22
Po svých zkušenostech přispívám jen tam kde vím, že to přijde tam kam chci. My v Dobrušce máme štěstí, že se vybírá vždy na určitý projekt a je napsáno která konkretní osoba příspěvek dostane. Organizace které hrají na city se chtějí zviditelnit a o lidi jim vůbec nejde.Je mnoho dětí se závažnými nemocemi o kterých se nemluví a nikdo jim nepomůže. Žijí mezi námi a na ně se zapomíná. Proč dávat peníze tak daleko, když jich je třeba i tady, jen to chce se dívat kolem sebe. Má to jednu nevyhodu, nebude se o vás psát v novinách jak jste dobří, protože nikdo nebude vědět, že jste pomohli. Je to moje přesvěčení a názor, každý si musí udělat svou představu a rozhodnout se kam jeho peníze dá.
3

Lékaři...

zorka | 23.11.2013 09:58
Velmi těžko se rozlišuje, kde je podvod. Já jsem 2x např. dostala od nějakých jeptišek žádost o příspěvek. Dopis to byl srdceryvný a ještě u toho dřevěný růženec. Než jsem se k něčemu rozhoupala, tak jsem se dověděla, že je to podvod a jeptišky toho jména vůbec neexistují. A s adresami se opravdu kšeftuje a to mne odrazuje od dobročinnosti tohoto druhu. Nehledě na to, že nám neustále podobné dopisy chodí na moji maminku, které by bylo letos 112 let a na veškerá upozornění odesilatelům, ji z adresářů vyškrtnou nemíní. Takže,co si o nich myslet? Že jsou to vesměs výdělečné organizace. Tak já raději přispěju na konkrétní projekt.
4

Pomoc

Inka | 23.11.2013 11:41
Také se bojím, že v dnešním světě naletím. Stále nás upozorňují na podvody. Přetahují se o lidi v odběru energie, přenosových sítí,léků atd.Podvádějí i zadlužené.Důchodci z mála ještě přispějí chudším.Ale kam to jde? Lékaři bez hranic- jen prověření.
Před Vánoci bude žádostí....
ODKAZ: http://www.lekari-bez-hranic.cz/dary
5

Pomoc v nouzi

Marie | 23.11.2013 17:34

Nezdrahám se pomoci, ale mám svá kritéria.
Pomoc musí být:
1.) potřebná!!!
2.) žádoucí
3.) adekvátní mému příjmu
Vybrala jsem si objekt, který mám prověřený a jsem přesvědčená, že je prospěšný!!!
Tam pravidelně přispivám.
Když mě někdo osloví, pak řeknu já už přispívám jinde.
Jestli mi věří nebo ne, mě až tak moc nezajímá, poněvadž to co říkám je pravda. Stejně reaguji i na dopisy, byť jsou napsány nevím jak srdečně. Všude přispívat nejde a navíc jejich věrohodnost se dá málokdy dokázat.
6

pomoc

Růžena | 25.11.2013 07:36
každý rok si kupuji žlutý kvítek měsíčku.Je určen na výzkum boje proti rakovině nevím jestli mých 20 korun dojde tam kam má.Jinak na žádné pouliční žádosti typu přispějte na postižené nereaguji.Nereaguji ani na dopisy které chodí dokonce i s přiloženou složenkou na fond ohrožených dětí.Prostě nevěřím že peníze by došly tam kam mají.Nestydím se za to že nepřispívám tímto způsobem,říkám si že by měli dávat hlavně politici s neuvěřitelně vysokými platy.Na charitu to jo to nabalím slušné oblečení pro potřebné a taky dávám pár drobáků koledníčkům spolu se sladkostmi to k vánocům od nepaměti patří.
7

Nepřispívám

Helena | 26.11.2013 09:20
V době, kdy se u nás začalo "ve velkém" s různými sbírkami, nadacemi, fondy a jiným novodobým "žebráním" jsem zrovna sama byla nezaměstnaná a měla hodně hluboko do kapsy, odpovídala jsem výběrčím - "Sama jsem nezaměstnaná a žiju téměř v bídě, ale na mne se nikdo neskládá..." To obdobné říkám i dnes: "Jsem důchodkyně s podprůměrným důchodem za 40 let práce a hospodařím tak, abych s tou almužnou vyšla a nikdo na mne nepořádá sbírku..." Přispěla jsem na oranžovou kytičku 50Kč - protože u nás v Bohumíně je OS Profit 12 a je to kolektiv nadšenců, kteří pomáhají jak nemocným, tak jejich rodinným příslušníkům a ráda na jejich akce chodím. Taky se mi nelíbí, když lidi vybírají na opuštěné děti v dětským domovech, k tomu vám řeknu jedno: Nešťastnou náhodou se jedna známá - matka samoživitelka dostala do vazby a její tři předškolní děti musely do domova. Byly tam listopad - únor a celou tu dobu se s nimi jezdilo každý týden na nějaký výlet, nechaly se vystavit pasy, byly v zahraničí(už nevím kde) a kdyby tam zůstaly déle, čekal by je výlet k moři. Dostaly nové oblečení a neskutečný počet různých hraček. Ano, souhlasím, je to kompenzace za dočasnou ztrátu maminky, protože mateřskou lásku nenahradíš sebedražší hračkou - ale maminka je má dnes zpět, je nezaměstnaná a žije z ruky do huby a ty děti její finanční situaci nerozumí, chtějí to, co měly v domově a nechápou, proč jim to maminka nechce koupit a mají ji za zlou a nepřející. Takže nikdy nebudu přispívat na děti v domově, protože jen utrpěla jejich psychika a myslím si, že děti v domově mají být zaopatřené(na to financování státem stačí), ale ne rozmazlované. Moje vnoučata(8 a 6 let)ve Frýdlantě n.O. žijí ve spořádané fungující rodině, kde otec pracuje a matka je nezaměstnaná a za celý svůj život nebyly na tolika výletech, co zmíněné tři děti za čtvrt roku.
8

asi jiné téma :-)

Helena | 21.10.2015 15:32
Ale když je řeč o lékařích - zarůstají mi nehty na palečcích na nohou. Užiju si s tím až až. Teď chodím k hodné paní pedikérce a ta začala pod nehty strkat gázu, ať se nehet narovná - znáte to někdo?
ODKAZ:
9

8: Jiné téma...

alava | 21.10.2015 17:03
...Helčo, se zarůst. nehty měl problém syn a jemu tam pedikérka nainstalovala dokonce nějaké pružinky, za nemalý peníz. Ale ani nevím, s jakým výsledkem. Byla jsem na té interně - za 1 mínus a asi jsem se mu zdála i tak moc zdravá a tudíž laciná, tak mi napsal zase ty prášky, co stejně brát nebudu, protože mi škodí.
ODKAZ:
10

Alenko, zjisti

Helena | 22.10.2015 19:25
Alenko, prosím, nespěchá to :-), ale zkus u syna zjistit, jak se mu to hojilo, jak dlouho a podobně, budu vděčná
ODKAZ:
11

10: Helenko...

alava | 22.10.2015 19:54
...zjistím, pokud není služebně v zahraničí a dám vědět.
ODKAZ:
PŘIHLÁSIT SE || ZAREGISTROVAT SE (host)
© Miloslav Design 2013-2015
60K