» Zahrádka a zvířátka » Výstava Exotika v Lysé nad Labem

jak jsme byli na výletě a pojedeme zas!

V posledních dvou, třech letech moc rádi jezdíme na výstavy na výstaviště do Lysé nad Labem. Asi před měsícem jsme byli na Zemědělci, a  v sobotu 26.10 na Exotice. 

Hned na začátku si můžete koupit za poměrně příznivou cenu venkovní rostliny  - ať už listopadky, astry, rudbekie, tak kvalitní hlízy lilií, prostokořenné růže, ovocné stromky, kanadské borůvky a mnoho dalších.

V halách byly letos k vidění opeřenci snad všech druhů od andulek až po bažanty. Koupit jste si mohli i hada nebo krokodýla. Rozkošné bylo malé lvíče.

Nejkrásnější byla prodejní výstava akvarijních rybiček a potřeb pro akvaristy. Zajímavý je poslední trend sladění barvy písku s barvou rybiček.

Jen prodej pokojových rostlin mě poněkud zklamal. Dominovaly hlavně orchideje a těch se mi zdá je všude plno.

Byl to moc hezký den, v závěru jsme si dali  klobásu a koupili zaručeně českou slaninu.  Zdá se, že se na výstavě začínají propagovat čeští výrobci a české firmy, z čehož mám radost. Zajímavé byli výrobky z rakytníku, z ovčí vlny nebo české mošty. Rakytníku řešetlákovému bych se brzy chtěla věnovat i na svých stránkách, na nich také naleznete další  fotografie z výstavy. (www.aubrieta.cz)

Vaše Aubrieta

Aubrieta | 06.11.2013 18:30
1

Lysá n. Labem

alava | 06.11.2013 19:32
Do Lysé jezdím také moc ráda, i když ne tak často a každá výstava má něco do sebe. Ať již jsou to koně, květiny, opeřenci, rybičky a j. Doprovodný stánkový prodej je také vždycky zajímavý. Já jsem si naposledy koupila zase několik sýrů v bio-kvalitě. Velmi mne před časem potěšila i návštěva skansenu v nedaleké Ostré - doporučuji jako rodinný výlet. Ala
2

výstava

Růžena | 06.11.2013 19:37
bezva koukla jsem se na tvých stránkách na fotečky dala ti tam i komentík jen si nejsem jistá jestli se ti tam zobrazí chtělo to po mě dokázat že nejsem robot a ještě jsem si nevěděla rady jak vyběhla tabulka zda jsem anonym tak uvidíme jestli jsem to pochopila dobře.Stránky se ti pěkně rozrostly o spoustu zajímavostí a pěkných fotek.Budu se tam vracet.
PŘIHLÁSIT SE || ZAREGISTROVAT SE (host)
© Miloslav Design 2013-2015
60K