» Kavárna » Kalísie vonná

Bylinkář Standa radí: Kalísie voňavá – na neduhy ta pravá

Dnes jsem byla u bývalé spolužačky ze základky a ta mi darovala tuto rostlinu.
Jmenuje se: Kalísie vonná

Sdělila mi, že ji má už hodně dlouho a je to velice dobrá bylinka, vhodná na všechny neduhy. 
"Bylo by to dlouhé povídání, na co všechno je dobrá, podívej se na internet", mi řekla.
Tak jsem se podívala. Uvidíme, co se mnou ten zázrak udělá. Zatím musím čekat, až bude mít výhonek minimálně 9 kolínek, dříve se nemá trhat, aby měl sílu. Dva dny se uchová zabalený v igelitu v lednici a pak se pojídá...
Kdo má s ní nějakou zkušenost, ať popovídá. Zatím jsem vyhledala, co o ní píše bylinkář Standa.
 

Marie | 31.10.2013 15:23
1

Bylinka

zorka | 31.10.2013 16:32
Já bych nejspíš potřebovala bylinku proti žravosti a pak by i neduhy zmizely.
2

Zlatý vlas

Inka | 31.10.2013 16:35
Nemám ji, ale vím, že se jí říká Zlatý vlas/ asi děda Vševěda?/
Mám rýmovník Plectranthus/ roste jako blázen/. Asi je víc rostlin, které rostou jakoby z ničeho a mají silné účinky...Tohle je dost hustý.A tajemný.
Nejprve bych si mazala klouby u palců ruky - ty mě tedy dost berou.Už je mám celé hrbaté/artrózní/.Brzy si nevytřu zadek.
3

odkaz

4

3: Odkaz

zorka | 31.10.2013 23:01
Mně se taky u článku nezobrazí, ale u komentáře ano. Je v programu nějaká chybička.
5

KALÍSIE VONNÁ

Marie | 13.01.2014 09:33
Včera jsem konečně odlomila jednu větev, měla už deset kolínek. Jsem zvědavá, jak mi to pomůže. Neduhů mám víc než duhů, tak by se to mělo projevit dost brzy.
Budu podávat informace. Vršek jsem odřízla a dala do vody. Je to základ pro novou rostlinu. Kdyby měl někdo zájem, tak mu ji daruji. Marie
6

2: ZLATÝ VLAS.

bohca3 | 13.01.2014 09:44
Milá Inko, podle toho jak jsi napsala svoje bolístky, tak jsme na tom stejně.Já to mám spojené \reuma + artiitida/. Jak přijde jejich doba zlá, tak palec na levé ruce a malíček také, obalí se boulí- otokem a tak nastane léčba -Mám domací mast navařenou, s konopí, namažu na noc obalím ten prst ubrouskem,malým kouskem papíru a natáhnu rukavice na jedno použití aspím snima celou noc. Druhý den už je to menší a za 2-3 dny se to ztratí. Ale také jsem ztratila pružnost v tom palci lupe to v něm ale mele se a nebolí.To jsou jen takové malé problémy co ti řekne pán Doktor.
7

5: Kalisie vonna

bohca3 | 13.01.2014 09:53
Milá Marie,tak to by mě zajímalo, já jsem se ještě k takovému koření nedostala. Jsem bába kořenářka, ale jen takové běžné bylinky- kopřivu, izop, jitrocel, tymian, dobromysl, šalvěj, třezalku, listy z malení,a černý bez, černé jeřabiny, vše mám nasušené a v ornažových pytlíkách navěšené po kuchyni. Někdy to stačí jen dýchat.A tak bych o takovou kytku měla zájem, ale jak to doručit do jihlavy.
8

Zlatý vlas Marie

Inka | 13.01.2014 11:48
Rozhodně ty odstřižky nevyhazuj,ale ten problém s odběrem je.Já jsem rýmovník taky posílala, ale nevyplatí se to.Potom se to nějak rozmnožilo a podělilo se víc lidí v okruhu.Mám jen mlhavé představy, kde kdo bydlí.
Dnes jsem byla na krvi/preventivní/ a slyšela to vymývání mozků z telky-těch doplňků stravy, jen aby se namastily kapsy.Zlaté bylinky...
9

KALÍSIE VONNÁ

Marie | 13.01.2014 17:00
Třeba se setkáme...
Pokud ne, tak to pošlu. Česká pošta je spolehlivá: "Dnes podáme, zítra dodáme"
Ještě má ta moje rostlinka výhonky dva, a další dva se klubou.
Budu je opatrovat, jak oko v hlavě. Místo na parapetu ještě nějaké je.
10

5: Kalisie vonna

bohca3 | 13.01.2014 17:09
A kde si myslíš,že bychom se sešly ke kterému městu máš nejblížeji.V březnu pojedu do Prahy.A V Brně mám dceru.Je to vtip - ale jak říkáš česká pošta doručí, kus svého života jsem tam pracovala, a za přepážkou jsme dělaly kontrolu- kdo je nejlépe oblečen, která má nejlíp udělaný meukap, nechty, boty - a víte jak ten čas utíkal. A dnes si holky za celý den nesmí od okénka odejít.Jooooooj jak ten čas letí.
11

Kalisie

Růžena | 14.01.2014 15:15
vidíš vidíš a to jsem si myslela že znám hóódně kytek hned jsem se šla kouknout na tu moji s podobnými listy ale omyl asi mám jen tak obrovské listy na bláznovi navíc se barví do fialova takže kalisie to rozhodně není.Tak mi taky kousek vypěstuj neduhů mám víc takže bych jí potřebovala aspoň metr! Ne sranda stačí kousíček! Koncem února se asi uvidíme!
PŘIHLÁSIT SE || ZAREGISTROVAT SE (host)
© Miloslav Design 2013-2015
60K