» Turistika » Luhačovice - Baťův kanál -Vlčnov

Klub stomiků Prostějov si ve středu 18.9.2013 vyjel na plánovaný jednodenní výlet do Luhačovic, Veselí nad Moravou a Vlčnova.Vyjeli jsme ráno z Prostějova pohodlným autobusem s příjemnou průvodkyní v plném počtu. Luhačovice jsou 4 největší  lázně v České republice.Prošli jsme kolonádou,ochutnali přírodní léčivé prameny,nakoupili lázeňské oplatky a pobyt v Luhačovicích zakončili chutným obědem. Další cíl naší cesty byl Baťův kanál. Baťův kanál je historickou vodní cestou nacházející se ve východní části jižní Moravy. Jedná se o vodní cestu vybudovanou v letech 1934 – 1938 za účelem závlah, plavby a zvýšení hladiny spodních vod, ale především za účelem dopravy lignitu firmou Baťa. Plavební kanál je částečně veden po řece Moravě a částečně vykopaným umělým korytem. Svezli jsme se na lodi a poznali tak další zajímavosti naší přírody z paluby lodi. Poslední zastávkou bylo muzeum lidových pálenic ve Vlčnově. Muzeum lidových pálenic v obci Vlčnov  u Uherského Brodu představuje stálou expozici zaměřenou na podomáckou výrobu pálenek a dalších destilátů na moravskoslovenském pomezí. V muzeu je vystaveno více než 700 předmětů,státem zabavené nelegální destilační přístroje a další potřeby související s pálením, nádoby, viněty a podně.   Viděli jsme i  pálenici důmyslně zabudovanou do staré bubnové pračky Romo Fulnek,nebo kamen do koupelny.Plni dojmů jsme nasedli do autobusu a vydali se na zpáteční cestu do Prostějova. Počasí nám přálo celý den,pršet začalo až když jsme seděli v autobuse při zpáteční cestě. Všichni zůčastnění  budou určitě dlouho vzpomínat na vydařený výlet. Víc fotek z našeho výletu postupně vložím do galerie.

Růžena | 19.09.2013 08:10
1

Luhačovice...

knihomilka | 19.09.2013 12:07
Zajímavá reportáž. Baťův kanál bych také ráda viděla. Hlavně, že se počasí vydařilo.
2

Kroměříž-přišel mi hezký mejl.

Maruš | 20.06.2014 18:43
Kroměříž je historické město.Jeho zámek a zahrady jsou zapsané v seznamu Unesco,jako národní památka.V budově zámku ve sněmovním sále zasedal Říšský sněm.Kroměříž je nazývána Hanáckými Athénami.Součástí arcibiskupského zámku jsou vinné sklepy,ve kterých je uložené mešní víno,pěstované v Hovoranech na Slovácku.Tyto sklepy spolu s prohlídkou zámku a zahrad,navštěvují turisté domácí i zahraniční.Víno je zde možné i zakoupit.
ODKAZ:
3

Kroměříž...

alava | 20.06.2014 19:56
...hezké video - všude je tolik krás. V Kroměříži jsem kdysi dávno byla, ale jen v zahradách. A na Moravu jsme dříve jezdili každý rok, takže třeba Těšany si pamatuju - tam jsem vždycky při průjezdu říkala manželovi "Bacha! Tady dostal Vávra hořký kafe!" a ten větrný mlýn jsme taky míjeli.
ODKAZ:
4

2:Kroměřížsko

Růžena | 21.06.2014 06:15
Byla jsem tam s klubem stomiků na jednodenním výletě a je tam krásně za ten jeden den nebylo možné projít vše jen zámek,zahrady,podzámeckou prodejnu vín,obrazárnu,jednu hospodu spojenou s obědem a pak zámek Chropyně.Ve videu se mihl Cimburk tam jsem byla několikrát s vnoučaty je to pěkná procházka do kopce lesem v době zrání malin a také tam roste asi nejvíc hub v okolí.
ODKAZ:
PŘIHLÁSIT SE || ZAREGISTROVAT SE (host)
© Miloslav Design 2013-2015
60K