» Kdo je kdo » Zoja

Jsem rodilá Pražačka na důchod přesazená do Pošumaví, kde jsme si s manželem vlastními silami zrekonstruovali domek.

Myslím, že větší představování  není třeba. Občas sem za vámi zavítám ale neznamená to, že zcela zanevřu na šedesátku.

Zoja | 09.09.2013 19:01
1

60k

zorka | 09.09.2013 21:00
Zojo, skutečným pokračovatelem původní šedesátky je tohle káčko, s požehnáním pana redaktora.
2

Zoja

bohca3 | 10.09.2013 09:03
Mám radost, že jsi to zkusila, a rozhlížej se.Já tě chápu,že máš obavy,aby to nedopadlo jako minule.Myslím si,že né protože ted nás drží již pohromadě pan Miloslav, já pletu jeho jméno. Ale vy víte o koho jde.Děkuji.
3

1: pana Vojvodíka?

Zoja | 10.09.2013 12:01
Víš, mně je hlavně líto, že jsme se nechali tak převálcovat a nedokázali jsme ty invektivy přejít a kromě "pokecání" nic nového přidat. Snad najdeme v sobě nová témata pro tento web.
4

3: ano :-)

Miloslav | 10.09.2013 12:09
Mluvil jsem s ním, protože jsem nechtěl dělat nic, co by mu bylo proti mysli, považuji ho za přítele. Má sice dalšího člověka, který se snad pokusí Šedesátku zas revitalizovat, ale zda a jak se to povede, je z mého pohledu nejisté. Přál bych si, aby ano. Šedesátka by si to zasloužila. Už jsem však podobných snah zažil v její historii několik.
Pokud se to nepovede, nakonec dost možná vznikne prostor, aby oba weby třeba i nějakým blíže neurčeným způsobem splynuly.
Každopádně tento web si chci pohlídat osobně, delegování odpovědnosti a pravomocí se myslím příliš neosvědčilo. Dokud se Šedesátce mohl v rámci svých kapacit věnovat pan Vojvodík jako šéfredaktor osobně, fungovala lépe. Je to vzácný muž, velmi si ho vážím, leč i jeho čas je omezený a jeho schopností je třeba jinde. Těžce se smiřuje s tím, že Šedesátka skomírá a proto je rád, že www.60k.cz nese myšlenku původní Šedesátky dál :-)
Internet je svobodný prostor, oba weby si "nekonkurují" - jak by také mohly, když jsou skutečně neziskové - žádný "profit" nekouká ani z jednoho. A pokud by se měl některý v budoucnu ubírat nějakou "polokomerční" cestou, bude to jeho smrt. Takových účelových webů s více či méně zjevnou reklamou směrovanou na seniory je víc než dost. 60k.cz nikdy s "reklamním ďáblem" ani jiným "podprahovým manipulátorem" pakt neuzavře - tím jsem si jist tak, jako že jsem Miloslav! :-)
5

3: převálcovat

Miloslav | 10.09.2013 12:33
Nečetl jsem všechny diskuze na Šedesátce, ale z toho, co jsem viděl, jsem získal pocit, že stačil na začátku drobný zásah "moderátora" a nebylo by se to tak vyhrotilo. Pak by bylo snadnější si podat ruce ve smíru. Různost názorů a postojů nikdy nebyla na Šedesátce překážkou hladké komunikace a vždycky stačilo, když se uživatelé trochu mírnili ve svých projevech. Jednou vyřčené se špatně bere zpět. Dost možná byste nakonec zjistily, že to až tak "horké" není a že lze koexistovat v jednom prostoru navzdory odlišným povahám.
Koneckonců "koncept klubů" (a třeba i "osobních fan-klubů") nabízí možnost vytvářet i na sobě zcela nezávislé skupinky uživatelů, jež se nemusí nutně potkávat v žádné společné diskuzi. Stále věřím, že je to recept na to, aby tento web byl otevřenější nejrůznějším lidem. Možná až ho ještě dál vylepším, bude to zjevnější :-)
6

5: Díky

Zoja | 10.09.2013 13:49
za vyjádření. To, že původní web dopadl, jak dopadl, je mi také moc líto. Doufejme, že se nám tady bude dařit lépe. Vy máte financování tohoto projektu nějak promyšlené?
7

6: financování

Miloslav | 10.09.2013 14:46
Mám financování promyšlené dokonale - žádné není :-)
Motorem mé práce je dobrý pocit, že je web užitečný a zároveň na jeho provozu mohu testovat "naživo" a vylepšovat svůj redakční systém, který bude sloužit i pro jiné mé webové "projekty". Kromě práce (tedy mého času) jsou náklady nepříliš velké. Web ukrojí (snad rozumnou) část diskového prostoru na serveru, který si platím tak jako tak kvůli své práci, cena domény je zanedbatelná (cca 150 Kč ročně). Největší "nákladová" položka je tedy čas. Na druhé straně mám zcela pod kontrolou systém, který mi postupně bude stále více pomáhat, protože řadu administrátorských činností mohu postupně "zautomatizovat".
Navíc je to bezva příležitost seznámit se s dalšími příjemnými, zkušenými a chytrými lidmi :-)
Myslím, že to všechno dohromady, co mi web přináší, je docela slušný "honorář" :-))
Kdyby nebyl přišel kdysi pan Vojvodík s myšlenkou Šedesátky (objevil se v mém životě tak říkajíc "na zavolanou"), tak jako tak bych podobný web (třeba o něco později a možná trochu jinak) vytvořil sám.
Senioři mi vždycky připadali ve společnosti poněkud nespravedlivě odstrčení, jejich duševní potenciál podceňovaný a jejich starosti přehlížené. Vadilo mi to už dávno a nelíbí se mi to i dnes...
8

7: Hodně sil

Zoja | 10.09.2013 19:49
a trpělivosti do tohoto vašeho ( tvého) počínání. Doufám, že tu nebudeš muset řešit žádné žabomyší války. Já se mezi seniory teprve zabydluji a vždy mne zaskočí, jaká malichernost se stane neřešitelným problémem. Jistě máme velký potenciál ale kolik seniorů je ochotných ho aktivně využívat? Ale dost polemizování, ať se nám daří.Myslím, že velkou výhodou současného osazenstva je, že se většinou známe i osobně (fyzicky :-). To je hlavní, co mi komunitní web dal.
9

8: Děkuji

bohca3 | 11.09.2013 18:33
Také se připojuji, k názorům Zoji, a vás obdivuji, že čas,který ušetříte věnujete nám, babkám, které si toho váží, ale nikdo neví co zase provedeme. A le za vaši snahu bychom měly zůstat v pokoji a míru.
PŘIHLÁSIT SE || ZAREGISTROVAT SE (host)
© Miloslav Design 2013-2015
60K