» Kavárna » Komu se to stalo také?

Rozhozené myšlenky a problémy spojené s koncentrací.

Od roku 2008 zastávám v našem městě post režiséra v ochotnickém spolku. Na svém kontě mám šest divadelních inscenací a nic nenasvědčovalo tomu, že bych nemněl dělat další divadlo.Po derniéře našeho posledního představení 3.05.2015 se mě naši herci ptali, co chystám na další sezonu. Po pravdě jsem musel říct, že zatím nic nemám, ale určitě do začátku školního roku něco najdu na netu a dám všem včas vědět. V půli června jsem si objednal v Dilii scénář v elektronické podobě a hned jsem chtěl začít s dramaturgickou úpravou textu, abych tento nesnadný úkol stihnul do začátku nového školního roku.Jaké bylo moje zděšení, když jsem zjistil, že se nedostanu přes třetí stránku textu.

Problém byl v tom, že už po druhé stránce scénáře se text začal rozplývat a moje myšlenky mi utíkaly až do dětství,kdy jsme jako desetiletí kluci v lese za vesnicí stavěli partizánské bunkry a nebo se koupali v rybníce, najednou jsem si vzpoměl na svoji první lásku a na vojnu, na narození prvního syna, před mýma očima defilovala celá plejáda divadelních postav( bylo jich rovných 40) a další a další rozmanitosti z mého života.Snažil jsem se tento stav nějak překonat, ale nešlo to. Říkal jsem si, že to přejde a zítra budu pokračovat, ale nestalo se tak. Bylo to ještě horší a já začal propadat panice.Nakonec jsem musel svolat divadelní výbor a požádat o roční pauzu. Ale problém je že si na režiji nikdo netroufá a tak s dvou měsíčním spožděním se mě podařilo aspoň dát dohromady obsazení rolí a absolvovat první čtenou zkoušku.Nebýt této čtené zkoušky nevěděl bych jak ta hra dopadne,neboť já jsem se při přípravě scénáře až na závěr hry neprokousal.I v tuto chvíli mám problém s koncentrací při psaní tohoto článku,tak prosím hrubky neopravovat. Moje otázka z nadpisu: nepotkalo někoho z Vás něco podobného?

PS. Když je člověku sedmdesát a přijde taková lapálie, tak už se vidí v papírových botách.....atd.

Francesko | 04.12.2015 22:58
1

Problémy...

alava | 05.12.2015 00:17
...tak to tedy zírám a za sebe neporadím. Já se do každého čtení zaberu a jedu. Ale každý máme nějaký problém - já třeba tzv. prokrastinaci - t.j. neustálé odkládání nějakých věcí (nejsou asi moc důležité, když je mohu odkládat i roky :-)). K tomu důležitému se vždycky nějak dokopu a když mi hoří koudel u ... tak se vypnu k výkonu a udělám vše a většinou i dobře. Ale co si vzpomínám, tak to tak u mě bylo vždycky. Na papírový boty nemysli. Na co myslíme, to si přivoláváme...Jsou horší věci. Prostě potřebuješ už vypnout a nic neřešit.
ODKAZ:
2

1: Dobrá rada

Francesko | 05.12.2015 11:07
Alenko,děkuji za dobrou radu.Hned se pokusím vypnout manželku.
ODKAZ:
3

Neboj,

Hanka | 05.12.2015 18:06
zas bude dobře.To je určitě důsledek toho,žes měl strach,abys vše stihl včas a začly pracovat nervičky. Na nějaký čas se odreaguj něčím jiným a zas bude dobře.
ODKAZ:
4

koncentrace

Růžena | 07.12.2015 07:32
když jsi zvládl napsat tento článek nebude to taková hrůza. Jsi jen přepracovaný a tak tě mozek varuje abys ubral. Rada... vyzkoušej číst scénář od poslední stránky!!!!!!
ODKAZ:
5

scénář

Francesko | 07.12.2015 08:41
Děvčata děkuji za reakci na můj článek.Scénář jsem už dočetl bez problémů, tak snad už budu fungovat normálně.F
ODKAZ:
6

Já už s tím bohužel také zápolím, Francesko

Jana P | 14.01.2016 00:04
Já, bývalý knihomol, mám problém přečíst knihu, nesoustředím se, těkám, přeskakuji řádky. Tolik jsem si slibovala, že po rušném pracovním úseku života si v penzi v klidu počtu. Asi to mělo na mou koncentraci vliv, že jsem mívala den rozpočtený na minuty a dokonale mne to rozhodilo. Nemám to štěstí jako Ty, který jsi krizi zřejmě překonal, u mne už to bude stálý stav.
ODKAZ:
7

Návrat

zorka | 15.01.2016 09:56
To koukám, jak jsem tady dlouho nebyla. V rodině se to konečně sklepalo do přijatelné podoby, i když nejsem se vším spokojená, a já dostala chuť i na ten počítač. Tak jsem si řekla, že to všechno dočtu. Chyba. Koukám, že jsou tady jen včerejší příspěvky a díky nim jsem se dostala i k tomuto zamyšlení, publikovaném už začátkem prosince. Já osobně mám taky někdy problém s koncentrací. Ne, že by to čtené mozek nebral, ale ta koncetrace schází. Jen jsem vypozorovala, že to záleží na momentální situaci a někdy je dobré to "nechat uležet". Starosti se rozrůstají. Jako mladá jsem se strachovala jen o děti. Teď i o jejich partnery, jejich děti a to mé maličké pravnouče. Teď se mám ještě bát o evropskou kulturu - no, to už je moc.
A ještě dotaz: nevíte někdo, jak se dostat ke starým příspěvkům?
ODKAZ:
8

7: Návrat

zorka | 15.01.2016 10:05
Chtěla jsem jen doplnit, že přes kluby a kavárnu to sice jde, ale musím prohlédnout všechno. Co mi tady chybí, je ta tužtička v rohu, abych mohla opravovat.
ODKAZ:
9

8: Návrat...

alava | 15.01.2016 11:28
...Zorko, vítej zase mezi námi. Moc ti přeji, že se situace v rodině upravila. Ty máš už pravnoučátko, nebo je teprve na cestě? No to je krásná věc a tak mu přeji štěstíčko a zdravíčko, ať krásně roste.
S tou tužtičkou to tady už někdo také měl a pomůže jedině Míla - admin. Že se tu špatně hledá, to je pravda, ale naposledy se něco ukládalo pod Absenci, Vánoce a taky když půjdeš v Úvodu po fotkách, tak i podle nich se k něčemu dostaneš. Autorské příspěvky moc nebyly. Já jsem včera pročetla na 235 příspěvků v jedné sekci na téma káčko a naše(ne)angažovanost, ale musím se mrknout, jak se to jmenuje. Dopíšu to sem. Je to "Různé(debatní kroužek)".
ODKAZ:
10

9: Návrat

zorka | 15.01.2016 13:36
Tak tužtičku jsem vyřešila. Zůstala jsem tu přihlášená, ale když jsem se odhlásila a znovu přihlásila, tužtička byla. Tím, že jsem tu delší čas nebyla, tak znovu objevuju. Vnouček je už čtyřměsíční, ale moc ho nevídám. Narodil se vnukovi, který bydlí v Pardubicích a jeho paní je příliš úzkostlivá.
ODKAZ:
11

10: Návrat...

alava | 15.01.2016 13:42
...tak pravnouček!! Přeci jen ses dočkala. Blahopřeji a ještě jednou mu přeji zdravíčko, štěstíčko a totéž vám všem okolo. Já jsem také díky okolnostem nikdy nevídala moc druhou vnučku Aninku a nevídám ji ani teď, jako už 18letou slečnu a když mi ji nejstarší doveze, mám druhé vánoce.
ODKAZ:
12

Zorko

Růžena | 15.01.2016 14:06
to je moc dobře že ses ozvala tuším že i tady na stránkách se někdo ptal zda nevíte co je se Zorkou už dávno. Tak vítej po dlouhé době. Výpadek paměti se u mě rozjel včera u notáře když se mě ptal na datum sňatku a přitom měl oddací list před sebou to mě rozhodilo a napadlo mě,copak neumí číst a opravdu mi trvalo několik sekund něž jsem si vzpomněla aspoň na letopočet. To byl trapas.
ODKAZ:
PŘIHLÁSIT SE || ZAREGISTROVAT SE (host)
© Miloslav Design 2013-2015
60K