» Turistika » NÁRODNÍ SVATOVÁCLAVSKÁ POUŤ 2015

28. září se uskuteční ve Staré Boleslavi "NÁRODNÍ SVATOVÁCLAVSKÁ POUŤ"

Je to mým dávným přáním, dostat se do Staré Boleslavi v době, kdy se tam koná národní pouť, ale nějak se mi nedařilo nikoho přimět k tomu, aby mne doprovázal, a navíc, mám to trošku "od ruky".
Tentokrát se podařilo dát malou skupinku dohromady a chystáme se tam. Je nás asi 10.
Noclehů z neděle 27.na pondělí 28.nám zamluveno víc. Kdyby se chtěl někdo přidat, budu jen ráda.;-)
Vyjíždíme z Ostravy hl. nádr. v neděli dopol. (ještě to nemáme upřesněno), v Kolíně budeme přestupovat.
Je to pro mne zatím území neprobadáné. Věřím, že to zvládnem. 
Setkám se ráda i s tím, kdo to má blízko a na pouť se chystá.

Dejte vědět Marie

Marie | 08.09.2015 22:16
1

Pouť

akimoro | 09.09.2015 07:21
Je to lákavá pozvánka a navíc bych jí mohla spojit s návštěvou u Alenky. Ale i u nás budou Svatováclavské slavnosti a já budu muset naplnit dětičkám teřichy. Svatováclavská pouť je i u nás mnohem hezčí než na sv.Ducha ta pro mně je volba jasná. Zůstat doma.
ODKAZ:
2

Sv.václavská pouť...

alava | 09.09.2015 10:42
...ve St. Boleslavi jsem byla na výletě se seniory a viděla nejvýzn. památky - basiliku sv. Václava včetně krypty (čistě náhodou - bylo tam zavřeno, ale naší zklamané skupinky si všimla kolemjdoucí žena a zavolala paní průvodkyni, která přijela promptně na kole a nezištně nás provedla). Zbytek výpravy se občerstvoval v restauraci. Do basiliky Panny Marie, kde je uloženo Palladium země české, jsem už mohla jen nahlédnout od vchodu. Pouť jsem viděla vždycky jen na záběrech v TV, ale nechystám se tam. V tom týdnu budu již zaměřená na svůj odjezd za poznáváním krás Azurového pobřeží. Jinak každá návštěva u mne bude vždycky vítaná!!
ODKAZ:
3

SV. VÁCLAV

4

Sv. Václav ještě jednou

5

4: Svatý Václav

zorka | 30.09.2015 09:16
Sv. Václava velice uznávám jako patrona našich zemí. Homilie kardinála se mi líbila, Duka mluvit umí. Sama jsem ho zažila několikrát "naživo" a měla možnost s ním mluvit, když navštívil naši farnost. Tehdy byl biskupem naší diecéze. Jen mám velklou obavu, aby tu sv.Václava jednou nenahradil Mohamed. Nějak se ti uprchlíci do Evropy valí v nebývalém množství, jako kdyby je někdo posílal. A se záměrem islamizovat Evropu se Islám vůbec netají.
ODKAZ:
6

3: Pouť

zorka | 30.09.2015 09:24
Zážitek to musí být asi velký. Mne by odradilo i kdybych byla mobilní, to množství lidí, ve kterém jsem se nikdy necítila dobře. A co ty houpačky?
ODKAZ:
7

3: pouť

Růžena | 30.09.2015 17:13
to věřím že to pro tebe byl velký zážitek!!!!!
ODKAZ:
PŘIHLÁSIT SE || ZAREGISTROVAT SE (host)
© Miloslav Design 2013-2015
60K