» Kavárna » Mravenci

Dnešní ráno bylo tak trochu bojové. Když jsem míjela cestou z ložnice kuchyňskou linku, byl na ní mravenců ráj!! Nebylo to bohužel poprvé, asi ani naposledy, kolem domů se mravenci drží v zemi léta. Takže za chvíli to bylo samý "polámaný (a taky utopený a doufám, že i pořádně otrávený) mraveneček", jestli to ví i celá obora, to nevím, a taky ještě nevím, odkud přišli. Zatím jsem nasypala na obě strany linky na zem furmitox, ale budu muset na všechny čtyři a zjistit, kudy lezou.
alava | 06.06.2015 10:17
1

Mravenci

zorka | 06.06.2015 19:54
Kudy lezou asi nezjistíš, pokud nemají udělanou "dálnici". Nám pořád lezli do kuchyně, teď je už pár let pokoj. Kde se ale rojí, je WC. Teď je jejich čas. Přečti si od Werbera trilogii Mravenci. Zajímavé, i když sci- fi, život mravenců je dobře vystižen.
ODKAZ:
2

Mraveneček v lese...

Hanka | 06.06.2015 20:35
těžkou kládu nese.Ale v bytě ji neunese.My je měli kdysi v paneláku. Nejhorší bylo,když mi v době,kdy jsme měli miminka,lezli i do sunaru...Záleží na tom,jací ti mravenci jsou.Pokud se ti podaří zničit KRÁLOVNU,zmiznou i všichni ostatní. Kdysi mi bylo doporučeno dát kolem stěn kafe-grunt a taky hřebíček.Je pravdou,že jsem se snažila dávat vše,navíc se mi podařilo "chytit" královnu a nezvaní hosté zmizeli sami.Kde bydlí dnes,to nevím.Neměli ani čas mi nahlásit nové bydliště. Zkus kápnout na podlahu trochu šťávy,nebo polož kostku cukru.Určitě se dočkáš procesí a zjistíš,odkud lezou.
ODKAZ:
3

Likvidace mravenců

Marie | 07.06.2015 10:22
Nejúspěšnější likvidace je kypřicím práškem. Ekologii to neublíží, ale mravence to zničí. Je to sice drastické vůči mravencům, ale oni se na nás taky neohlížejí.
Mám s tím zkušenost.
Mějte se tu hezky, ozvu se, až se vrátím...
ODKAZ:
4

Mravenci...

alava | 07.06.2015 15:30
...protivní jsou mládenci...večer jsem opět zaznamenala zvýšený výskyt na kuch. lince, tak jsem jim to znechutila jejím přetřením přípravkem se savem. Zatím klid, jen sem tam se mi nějaký promenuje i po stole. Ještě že je nemám v posteli!!
ODKAZ:
5

4:

akimoro | 07.06.2015 17:10
Prášek do pečiva mravence nezničí, jen je odpudí, ten samí účinek má skořice, hřebíček nebo badian. Mravenci nemají rádi tu vůni a jdou jinam, ale když vůně vyprchá znovu se vrátí.
ODKAZ:
6

Mravenci

Maruš | 07.06.2015 17:51
Taky mám děvčata problém s mravenci.Zkoušela jsem na misku dát vodu se sirupem.Hodně se jich utopilo.Přišli noví.Hledám mezi nimi Ferdu.Nastříkala jsem na ně chemický postřik na hmyz.Ty otrávené vystrkali ven a řádí vesele dál.Každé jaro se to opakuje.
ODKAZ:
7

Dobrá rada...

alava | 07.06.2015 23:06
...nad zlato: dostalo se mi rady - opakovaně ty potvory vyluxovat! Z vysavače už prý neutečou, neb se zalknou tím prachem uvnitř.
ODKAZ:
8

rada

Růžena | 08.06.2015 06:34
Alenko vyzkoušej do petlahve nalít sirup ne moc nech petlahev odšoubovanou a uvidíš ráno co se jich nachytá. Oni dovnitř vlezou ale ven ne. Takhle ničím ty malé tvorečky i na zahrádce. Nechala bych je venku žít ale když si kolem baráku postavili sídliště nedá se nic dělat musím regulovat. Mám jiný problém i když mám sazenou rostlinku proti krtkům kterých jsem se úspěšně zbavila (odstěhovali se) na hryzce nebo co já vím co mi to žere kořínky okrasných keřů,cibulky tulipánů, brambory,cerel mrkev atd nezabírá.
ODKAZ:
PŘIHLÁSIT SE || ZAREGISTROVAT SE (host)
© Miloslav Design 2013-2015
60K