» Kavárna » Umíme hospodařit???

Onehdy jsem po domluvě s několika hodnými lidmi domluvila přednášku na téma Finanční gramotnost pod lupou.Přednášejícím byl pan Patrik Nacher - absolvent vysoké školy Bankovní institut, obor bankovní manažer.Zpočátku se zdálo,že se přednášky nikdo nezúčastní,protože toto téma ač je velice zajímavé,přesto je také velice citlivé.Nakonec do našeho kina přišlo 50 lidí.Sice to není velké číslo,ale vzhledem k tomu,že venku bylo 29°C a většina chtěla být někde jinde,než v prostorách kina,je to číslo docela vysoké.Přednáška,na které jsem se dozvěděli spoustu potřebných informací,byla opravdu velice zajímavá a užitečná.
Hanka | 04.06.2015 12:06
1

Šetrnost

akimoro | 05.06.2015 06:57
Otázka zněla jestli umíme šetřit. Na to bych odpověděla, že nešetřím. V životě mám krédo, když na to mám tak si to koupit, ale dluhy nedělám. Nežiju ani na půjčkách. S hospodařením jsem taky na štíru, mám ráda dobré jídlo a to není nejlevnější.Když mám na něco chuť tak si to koupím, občas si koupím jen tak něco pro radost a radost svých blízkých. S tímhle hospodařením bych asi neprošla, ale vždycky se hodí rada jak hospodařit, třeba i málem. Věřím, že byla beseda úspěšná i při malé účasti.Nezáleží na tom kolik lidí přijde, ale co si odnesou.
ODKAZ:
2

Nejlíp se šetří když

Marie | 05.06.2015 10:40
docházejí úspory...
To je moje zkušenost. Znám se natolik, že pokud nemusím, neomezuji se a chovám se tak nějak podobně jako Růža. Ale když už úspory docházejí, tak zjišťuji, že umím vyjít i s málem. Dávám si v tyto dny předsevzetí, že budu šetrnější, ale skutek utek. :-(
Dluhy také nedělám, jen si držím rezervu v kontokorentu, kdyby náhodou něco. Ale někde jsem četla, že je u nás až 60% seniorů dost zadlužených. Tím, že mezi ně nepatříme, je vlastně vizitkou toho, že to s tím hospodařením nebude až tak zlé. Hezký den :-))
ODKAZ: https://www.youtube.com/watch?v=ZDqqrit9M8k
3

Jestli umím hospodařit??

alava | 05.06.2015 12:36
...Snad jo, jinak bych jako "samostatně pochodující i hospodařící sebedestruktivní jednotka" nemohla již 13. rok existovat. A že jsem se udržela sama v baráčku a mám jakous-takous životní úroveň. Šetřím, i nešetřím, ale rozhodně neplýtvám a taky to strašně nesnáším a když něco chci a mám na to, tak si to koupím a neřeším, jestli to bude zejtra v akci o pár korun levnější, protože tvrdím, že všecky ty "akce" jsou jen marketingový podfuk na spotřebitele. I v ostatním asi jako Růža, jenže "v modrém" ;-), přeci jen jsme každý originál. Jo a půjčky taky nemám, poslední byla na nová okna a tu mi pomohl syn brzy umořit, tenkrát to šlo bez problémů.
ODKAZ:
4

pod lupou

Růžena | 06.06.2015 07:43
kdepak na takovou přednášku by mě nikdo nedostal v našem věku by každý měl vědět co může koupit a co ne na to nepomůže žádná přednáška. Asi tak jak píše Marie Růža a Alenka zadlužená nejsem nesnáším dokonce ani nabídky po telefonu na levnější volání atd. Semtam si dokáži udělat i radost když si koupím nějakou opravdu nepotřebnou věc (panenku) na pohřeb peníze mám a víc nepotřebuji. To co potřebuji to penězi nejde koupit.
ODKAZ:
PŘIHLÁSIT SE || ZAREGISTROVAT SE (host)
© Miloslav Design 2013-2015
60K