» Kavárna » Svátek sousedů

Svátek, který se v roce 1996 zrodil ve Francii a u nás se slaví druhým rokem

29.května se slavil svátek sousedů. V rádiu jsem si vyslechla, jak jej mohu slavit a setkat se se svými sousedy. I zamyšlení bylo o tom, jak bychom se zachovali, kdyby našimi sousedy byli ti z menšin. Takové my nemáme, ale i tak naši sousedé stojí zato. Zleva máme park, tam nám nic nehrozí. Zprava máme souseda, který často pobývá v psychiatrické léčebně. Žije sám, maminka mu před rokem zemřela, děti se odstěhovaly a mají své rodiny. Tak tenhle soused nás navštívil v neděli v 7 hod. ráno. Přišel si pro prášek na praní a široce nám povyprávěl, jak po prášcích, které mu pan doktor dal, neudrží moč. Bylo to i na nás moč (pardon – moc), nehledě na to, že jsme ho vyslechli v nočních košilích a bylo nám zima. A pak jeden soused odnaproti. Taky nás navštívil, aby nám vyčinil, že pejskové vyběhli ven před osmou hodinou, a to on ještě spí. Je to exot. Zásadně staví svoje auto na druhé straně proti našemu autu, takže tu na nás houkají hasiči, že nemohou projet, tu zase nějaký bagr a tahač. Marné jsou naše prosby, ať tak nečiní. Prý tím vychovává řidiče, aby tudy nejezdili rychle, případně nejezdili vůbec. My přeparkujeme, on číhá kam, vezme klíčky a hned zaparkuje proti nám. A tak musíme auto před ním schovávat na tajná místa. To jsou naši sousedé, ani nepotřebujeme ty menšiny. A pak slavte svátek sousedů!

 

zorka | 31.05.2015 20:04
1

Není svátek jako svátek...

alava | 28.09.2015 12:02
...nechci načínat nové téma. Škoda, že jsme k tomuto tenkrát nic nenapsali, je to téma vděčné a věčné. Mně to asi uteklo. Takže - zprava nic moc - co si dali nový plot, není k nim prakticky vidět, sotva se kdy pozdravíme, i když dříve to bývalo o něco lepší. Naproti - jeden dům prázdný již kolik let - ale koupil ho ten zprava a udržuje ho (pro koho-nevím). Druzí naproti - zdravíme se - oni ale většinou přes den spí - jezdí na noční do Škodovky. Vlevo - mám dobré vztahy - ale jsou to již staří a hodně nemocní manželé - dříve náramní zahrádkáři - občas k nim zajdu na kus řeči. Na druhou stranu za zahradou mám za plotem svoji dobrou kamarádku. Takže vcelku dobré sousedské vztahy.
No a hlavně bych vám chtěla popřát k dnešnímu svatováclavskému svátku krásný den!! U nás tedy kupodivu je - azuro a sem tam mráček. Myslím na Marii, jak prožívá pouť ke Sv. Václavovi ve St. Boleslavi. A jestli jste někdo koukali na zatmění Měsíce. Já ano, ale bohužel byla tu oblačnost, která se k ránu proměnila na "deku".
Takže něco jsem viděla a něco ne, ani fotky nemám. Ahoj!
ODKAZ:
2

1: Svátek

zorka | 28.09.2015 22:33
To je u mne už pravidlo, že když nějaké zamyšlení napíšu, tak k tomu komentář není žádný. Asi to nikdo nečte, tak už raději nic nepíšu. Já svátek sv. Václava oslavila tím, že jsem až do zemdlení vařila marmelády z broskví, které nám teď zrají (jsou pozdní, horské). Po 4 hod. jsem si vstala, abych se podívala na Měsíc. Bylo sice jasno, ale už byl na západě skrytý našim očím Zámkem a stromy. Na to, abych vylezla na kopec mi bylo zima a pejsci by letěli za mnou, takže jsem neviděla nic. Stejně bych se bála.
ODKAZ:
3

2: Svátek ...

alava | 29.09.2015 10:12
...Ahoj Zorko, občas každému něco uteče, ale tady je problém, že sem chodí málo lidí a když už, tak max. přečtou a nekomentují. Nesmíme se nechat odradit.
Já jsem nakonec měla včerejší sváteční den se vším všudy - bylo krásně a mladí měli volno a nabídli mi svezení na výlet. To už se mi dlóóuho nestalo, a tak jsem zde vše upustila a jela a nelitovala ani trošku. Jinak práce mám pořád dost, navíc se chystám skoro na 2 týdny na dovolenou, tak tím spíš. Ahoj a hezký den, nejen tobě.
ODKAZ:
4

2: sousedi

Růžena | 30.09.2015 07:49
mým sousedem je 5 kontejnerů za brankou a jeden podnikatel opravuje barák po cikánech dělá garáže pro sanitky takže do budoucna i první pomoc bude na dosah. Jinak mít za souseda kontejnery není taky dobré když někdo zapomene víko konťáku zavřít a je vítr tak do rána zdobí náš plotek igelitové tašky,sáčky všech barev spolu s denním tiskem. Ovšem někdy u konťáku sedí i poklad v podobě 70leté panenky.
ODKAZ:
PŘIHLÁSIT SE || ZAREGISTROVAT SE (host)
© Miloslav Design 2013-2015
60K