» Kavárna » Počteníčko s babičkou

měla jsem za to,že jsem už o tomto projektu psala,ale asi ne....

 

 

    "Počteníčko" je seniorský projekt.Základním záměrem zpříjemnit pobyt v nemocnici dětem a vzbudit zájem dětí o čtení a knihu. Seniorky  chodí za nemocnými dětmi a čtením, povídáním, zpěvem, kreslením a hrami jim  zpříjemňují pobyt v nemocnici.

Hlavním partnerem Počteníčka se v roce 2014 stal Moravskoslezský kraj, dále pak Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, Nadace České spořitelny a také Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR.

 Ministerstvo práce a sociální věcí ČR podpořilo projekt Počteníčko s babičkou i pro rok 2015.

  V roce 2015 bude Počteníčko s babičkou v celkem 15 nemocnicích těchto měst: Ostrava, Havířov, Karviná, Frýdek- Místek, Třinec, Opava, Krnov, Vyškov, Vsetín, Prostějov, Praha, Uherské Hradiště, Pelhřimov, Brno.

Když mi bylo nabídnuto se do tohoto projektu  s  našimi seniory zapojit v Bohumíně,nezaváhala jsem ani chvíli. Ale problém byl jinde. V naší nemocnici nemáme dětské oddělení.

Tak chodíme na Geriatrii a LDN. Zapojili jsme nejen naše seniorky,ale také studenty z gymnázia a střední školy. Na obou školách mi při osobní návštěvě s nabídkou,přišlo vedení velice vstříc.

Za sebou máme zatím 2 návštěvy.Poprvé šly seniorky se studentkami gymnázia,podruhé se studentkami a studentem střední školy.pro všechny to byl zvláštní zážitek a všechny návštěva nemocnice donutila se trochu více zamyslet nad lidským životem. 

Hanka | 09.05.2015 22:08
1

Růženko,

Hanka | 10.05.2015 21:15
chtělas,abych napsala víc k novéno projektu.Napsala jsem,tak si přečti
ODKAZ:
2

1: počteníčko

Růžena | 11.05.2015 06:24
Hani zajímavé našla jsem si projekt i na internetu. Rozumím tomu dobře že máte i  nějakou dotaci?
ODKAZ:
3

2: Růženko,

Hanka | 11.05.2015 12:49
já úzce spolupracuji přímo s Mgr Sekaninou.Kdybyste se do tohoto projektu chtěli zapojit,ozvi se,domluvíme se soukr.meilem.
ODKAZ:
PŘIHLÁSIT SE || ZAREGISTROVAT SE (host)
© Miloslav Design 2013-2015
60K