» Kavárna » Stahujete občas hudbu z youtube?

Máte problém?

Stahujete občas z youtube hudbu kterou máte rádi? A stává se vám, že si chcete stáhnout oblíbenou skladbu od českých autorů videí a program pro stahování vám tvrdošíjně říká, že jste vložili „invalid URL“ přesto, že URL které jste vložili například do programu YouTube mp3 je v naprostém pořádku? Nepátrejte, chyba není ve vašem přijímači, váš PC i vaše programy jsou v pořádku. Proč si hudbu od některých českých autorů videoklipů stáhnout nemůžete a u jiných videí, polských, německých, anglických a jiných nemáte sebemenší problém? Nevím, zatím jsem se o tomhle prozatím českém fenoménu nikde nedočetl, možná, že jsou někteří čeští autoři k nám jen trochu nepřející, nevím proč, ale možná je to jinak, jenom o tom zatím nevím.  Ale ať je to jak chce, stáhnout se dá úplně všecko, i když to dá někdy trochu víc práce. Chcete vědět jak? Po staru. Do konektoru pro sluchátka připojte jakékoli nahrávací zařízení, třeba kazetový magnetofon a skladbu si jednoduše nahrajte. Je možné, že se vám poslech nahrávky vůbec nebude líbit. V některých případech se zdá, že s tím autor videa počítal a záměrně ji takto "znehodnotil", takže někdy bude třeba nahrávku upravit, to znamená vrátit ji původní podobu, ale k tomu potřebujete program pro úpravu hudby, nezoufejte, nějaký se najde i ke stažení zdarma třeba Audacity a p. Předtím, než nahrajete skladbu do programu na úpravy hudby je třeba vědět pár maličkostí. Třeba to, že staré nahrávky do 50. let byly pořizovány ve verzi MONO, ale ve videu na youtube bývají nahrány v podobě STEREO. A v tom bývá někdy ten zakopaný pes, levý a pravý kanál bývají nahrány v protifázi a pak to není k poslouchání. Tohle zjistíte právě až po nahrání skladby do hudebního programu. Stačí lupou roztáhnout záznam natolik, abyste rozeznali jeho jednotlivé „vlnky“, ty by měly jít v obou kanálech stejně, na jednu stranu, pokud je záznam jednoho z kanálů převrácený „hlavou dolů“, jde v protifázi, je třeba jej obrátit, nic na tom není, je to na dvě kliknutí a všechno je v pořádku. Příkaz k obrácení fáze se skrývá v programu pod slůvkem „Invert“. Po úpravě by se nám už měla nahrávka líbit. U nahrávek pořízených původně jako MONO je zbytečné, abychom je provozovali v podobě STEREO. Žádný lepší poslechový dojem tím nezískáme, kromě toho nám stereonahrávky zaberou dvojnásobek kapacity paměti než mono. Převod ze sterea na mono a obráceně je opět velice jednoduchý, u některých programů je však před převodem z verze stereo na mono nutné snížit úroveň (volume) nahrávky asi na polovinu, protože verze mono vzniká v podstatě součtem amplitud z obou kanálů nahrávky. Teď, když už jsme „z nejhoršího venku“ můžeme skladbu ořezat, t. j. odmazat nežádoucí věci před začátkem a na konci skladby, potlesk a pod., upravit případné mezery, nastavit konečnou úroveň (hlasitost) atd. Nemějte obavy, neděláte nic nelegálního, každý má právo si pro vlastní potřebu stáhnout to, co se mu líbí.

Jarda | 06.05.2015 16:41
1

Hudba

zorka | 06.05.2015 22:04
Pro mne dost komplikované, asi jako čínština. Takže, co chci nechám hrát z notebooku. A rádio to jistí. Protože jsem dostala novou digitální televizi, tak jdu hledat Radio D dur.
ODKAZ:
2

1: Hudba

zorka | 06.05.2015 22:09
Jóó, je na devítce a hrají Bacha, Matoušovy pašije. Boží!
ODKAZ:
3

2: Zorko,

Jarda | 06.05.2015 22:28
já mám na devítce Primu Love.

Ten článek o stahování hudby jsem napsal jenom proto, aby případný zájemce věděl, proč mu hudba z některých videí stáhnout nejde a zbytečně nehledal příčinu u sebe. A pokud by se tím chtěl zabývat......
ODKAZ:
4

3: Problém

zorka | 06.05.2015 22:42
Prima Love máš s obrázky. Já to přepínám na rádio. Ovšem jsem se radovala zbytečně, teď pláču, protože mi všechny stanice rozhlasové "koktají". Nevím proč, když mladým to hraje dobře. Chci věřit, že je to bouřkou nebo deštěm, že mám slabý signál. Malér je v tom, že není ani bouřka, ani neprší. :-(
Jinak je mi jasné,proč jsi to psal. Já jen, že práce s jú túb je pro mne už vyšší dívčí. Já jen tak otevřít a poslouchat.
ODKAZ:
5

4: Vypadá to,

Jarda | 06.05.2015 23:06
že máš asi opravdu slabší signál, protože v takovém případě digitální rádio koktá a TV obrázek se chvilkami rozpadá do čtverečků. Nevím, jakou máš anténu, pokud přijímáš pozemní vysílání, třeba z Krásného, stačilo by trochu pohnout s anténou nebo ji dát výš, pokud bydlíš v dolíku. Pokud máš anténu pouze pokojovou, tak je to málo, chtělo by to venkovní a raději s vestavěným předzesilovačem, jestli je nová, měla by ho mít. Pokud máš satelit pak i tady hodně záleží na nasměrování zrcadla, poruchy v příjmu sat. signálu mohou způsobit bouřkové mraky nebo sníh.
ODKAZ:
6

Hudba

Růžena | 07.05.2015 06:24
to máš pravdu z jutubkem problém nemám ale, stahování z některých stránek jako MP3 hudba zdarma a jim podobným problém je. Něco jde něco ne na rozdíl od filmů které si vnučka stahuje běžně. Tvůj článek je zajímavý hlavně pro ty kreří jsou v tom stahnout staré nahrávky 50 let a hlavně je dokázat upravit tak aby byly k poslechu dobří.Pro mne slova jako záznam převrácený hlavou dolů,Invert,součet amplitud je jako by na mě mluvil Japonec Já zápasím s novým Movie Maker je jiný než ten co jsem měla má těch funkcí zbytečně o hodně víc než ten starý a zatím pro mě hlavolam proč mě při kliknutí uložit film hlásí že nelze má velkou kapacitu i když délka filmu nepřesáhne 2 minuty.
ODKAZ: http://technet.idnes.cz/jak-nahravat-hudbu-z-internetovych-radii-fpg-/software.aspx?c=A050311_133735_software_gre
7

5: Signál

zorka | 07.05.2015 08:26
Obraz je v pořádku. Anténu máme společnou a našim to hraje dobře.
ODKAZ:
8

7: "Společná anténa",

Jarda | 07.05.2015 09:06
jak tomu mám rozumět? Máte společnou anténu jako na panelácích nebo jednu anténu na rodinném domě a užíváte ji společně?
ODKAZ:
9

6: Re japonština

Jarda | 07.05.2015 09:12
Problém se stahováním nahrávek je větší u nahrávek nových, z těch se dá stáhnout jen malá část, u starých nahrávek je jen o málo složitější úprava.

Japonština: Nahrávka na monitoru vypadá jako vlnovka podobná vlnovce na gramodesce, amplituda (česky rozkmit) je v podstatě velikost té vlnovky na výšku, invertovat = obrátit. Záznam převrácený hlavou dolů: Stereozáznam jsou dvě vlnovky nad sebou, jedna pro levý kanál, druhá pro pravý kanál, měly by být obě stejné, když jde vlnovka levého kanálu nahoru, musí jít vlnovka pravého kanálu v tom samém místě taky nahoru, pokud jde jako v zrcadle dolů, je třeba záznam pro ten kanál obrátit aby byly oba stejné. V případě zájmu dám do galerie o víkendu nějaký obrázek, je to jednodušší než to v textu vypadá.

S Movie Makerem zkušenosti nemám, ani ho tady nemám, zatím jsem s obrazovým záznamem nepracoval.
ODKAZ:
10

8: Anténa

zorka | 07.05.2015 10:53
Ano, na domě je jedna a užíváme ji společně. Dneska ale rádio na té TV hraje bezvadně. To ho něco včera rušilo. Nevím co, bouřka nebyla ani nepršelo.
ODKAZ:
11

Stahuji často

Inka | 07.05.2015 12:28
Ale přes http://www.youtube-mp3.org/.Někdy mi to říká,že to nejde,je to chráněné....Mám hudbu v MP a použiji ji do filmů.Pak mi to taky zablokují, ty,ty, ty, dělají.Tak ji vymažu.
ODKAZ:
12

10: Anténa

Jarda | 07.05.2015 12:51
V tom to asi bude, pokud nastanou zhoršené podmínky, jedna anténa pak výkonem nestačí nakrmit dva přijímače. Hůře na tom bude přijímač, který je od antény dál. Dneska je dobré počasí, takže i příjem bude dobrý. VKV a UKV jsou na počasí dost závislé, slabší příjem bude vždycky za mlhy, deště, v době zvýšené sluneční aktivity atd. Většinu problémů může vyřešit samostatná venkovní anténa pro Tvoji TV, dneska jsou k dostání rozměrově malé tv antény ve tvaru křidélka, které nejsou na okenním rámu skoro patrné. Drobné výpadky digitálního signálu přicházející zvenčí budou protivné vždycky, při analogovém vysílání si je divák či posluchač mnohdy ani neuvědomil.
ODKAZ:
13

12: Anténa

14

9: Samozřejmě Jardo

15

11: tytyty

Růžena | 07.05.2015 15:10
Inko já ze strachu raději dávám k filmu tedy když mi to šlo hnusnou hudbu kterou nabízejí přímo na jutubku abych se nedostala do problémů. Jednou by se mohlo stát že místo tytyty udělají šmik a pokutu bojím bojím!
ODKAZ:
16

12: Anténa

Růžena | 07.05.2015 15:14
máme satelity dva s manželem každý svůj a když přeletí letadlo tak chvilinku jsme úplně bez obrazu i zvuku ale není to zas tak často. Ale kdybyste viděli jak ráno u nás v kuchyni vypadá jídelní stůl tak byste se smáli tak jak já každé ráno. Manžel má starý malý tranzistorák který nikde v žádné místnosti nehraje. Anténu má asi 15 cenťáků dlouhou. Vyřešil to tak ani nevím jak ho to napadlo ŽE na stole každé ráno leží moje obrovské nerez cezátko,vedle tranzistorák kterému se anténka dotýká nerez cedníku a vesele si hraje jak manžel říká ČECHODECHO. Jak mu cedník vemu abych mohla přecedit špagety k obědu je po hraní.
ODKAZ:
17

stáhla jsem Furtovnik

Růžena | 08.05.2015 06:56
O nás doma! Vychází Furtovnik a vždy se pobavím nářečím mých stařečků. Tentokrát je ve Furtovnikovi slovem i obrazem slet našich Konických čarodějniček které přistály na rynku. Doufám jen že koště budou umět použít i k zametání! Kdo se chce kouknout na fotečky stačí jen na jednotlivé fotky kliknout uvidí je pak v celé čarovné kráse!
ODKAZ: http://www.furtovnik.cz/peloton-carodejnic-a-carodeju-proletel-aji-konico/
18

17: Dobrá zábava Růženko.

Inka | 08.05.2015 08:52
Ještě se tak mluví? Chudáci maturanti.....Píší spisovně?Mají to těžké,ne?
ODKAZ:
19

17: Čarodějnická vébava ....

Jarda | 08.05.2015 14:26
akce pěkná, ale proč doprčic musejó chodáci děcka (spíš očitelke) kopírovať tó Rawligovó, češti i moravští čarodějové přece nikdy žádné okruží na čákách nenosile, to už jsme s tó angličtinó natolik zblblí že si nepamatujeme na naše tradice? Bylo by smutné, aby naše děti znaly z bájných hrdinů jenom Robina Húda, my jich máme mnohem víc, namátkou Bivoj, Bruncvík, Horymír, Šemík, Ječmínek a co je vymyšlený Harry Porter proti našemu kouzelníku Žitovi?
ODKAZ:
PŘIHLÁSIT SE || ZAREGISTROVAT SE (host)
© Miloslav Design 2013-2015
60K