» Kavárna » Pomoc

Já jsem nová.Stěžujete si že lidi odchází,já se nedivím.Nabízíte spoustu témat ale nováčkům jde hlava kolem.Nemůžu si jen tak pokecat když se mi nechce spát?Musím hledat téma?Prosím poraďte jak se dostat na normálmí stránku

 

Miloslava Kadrnožková | 04.05.2015 00:31
1

pomoc

Růžena | 04.05.2015 07:53
pokecat v půl jedné v noci? To já a i ostatní máme zrovna krásné sny.. Pomoc je jednoduchá,nahoře v liště si klikněte na slovo ÚVOD pak dole na stránce klikněte na NÁVOD K POUŽITÍ WEBU.Vítám Vás a věřím že si spoustu zajímavého přečtete kliknutím na KLUBY,KAVÁRNU,kouknete na fotky v GALERII a že se zapojíte. Věřte že web je normální,web si tvoří všichni uživatelé webu sami.Webů na internetu se dá najít spousta stačí si zadat do vyhledávače "WEBY PRO SENIORY"
ODKAZ:
2

Pro začátek

Jarda | 04.05.2015 08:15
To je jednoduché. Otevírá se vždycky stránka, kde jsou nahoře obrázky. Pod nimi dole jsou v tmavších čtvercových políčkách různá témata. Já vždycky nejprve kliknu na nápis Novinky a hned vidím, kde co přibylo. Když si pak kliknu na řádek, který mne zaujal, otevře se mi článek nebo komentář a s ním i celý tématický oddíl do kterého příspěvek patří. Pokud chci přidat komentář, stačí kliknout na fialové políčko Reagovat (v každém příspěvku vpravo dole), naskočí nahoře "formulář" do kterého je možné hned psát.
K příspěvku je možné připojit internetový odkaz (bohužel jen jeden), kliknutím na "uložit komentář" je hotovo.
Pokud udělám chybu a chci už uložený komentář opravit, mám na svém už uloženém komentáři vpravo nahoře červený čtvereček se symbolem tužtičky. Na ten kliknu a znovu se otevře formulář kde mohu provést jakoukoli změnu. Změněný komentář odešlu kliknutím na "uložit komentář". No, je to složitější napsat než provést. Vítej a piš.

P.S.
Pokecat si je možné kdekoliv, témata se moc nedodržují.
ODKAZ:
3

Pokec

akimoro | 04.05.2015 08:47
Ptáš se kde si online pokecat, defakto na chat. Ten tady zatím nemáme. Místo něj tady funguje kavárna, kde se propírá cokoli co lidi těší nebo tíží.Chat bude časem, až bude mít Míla čas a to neví nikdo kdy to bude. On si musí vydělávat na živobytí a taky na provoz tohoto webu. Proto se upravuje a opravuje web za pochodu.
Jinak tě tady mezi námi vítám a věřím, že si najdeš způsob jak s námi komunikovat.My jsme si celkem zvykli.Jára ti celkem dobře popsal jak se zapojit. Pokud budeš mít nějaký dotaz, tak se ptej bez ostychu.Vždycky ti někdo rád poradí. Budeme jen rádi když se zapojíš mezi nás psavce. Až ti bude přidělená galerie, tak pokud fotíš, uvidíme i nějakou tvou fotečku. Web skýtá mnoho možností, je jen na domluvě, jak se lidé snesou a tady nám to zatím klape.
Ještě něco co bys měla vědět. Na tomto webu si všichni tykáme, pokud by ti to nevyhovovalo, tak ti budeme vykat, ale musíš nám to říct, jinak zůstaneme u vykání.
ODKAZ:
4

Zdravím

Marie | 06.05.2015 15:13
všechny, starousedlíky i nově příchozí.
Jak už jsem se zmínila, můj starý noťas odešel do věčných lovišť.
Měla jsem měsíc "absťák".
Dnes jsem si donesla nový, s tím, že mi Ajťák převede všechna data.
Když jsem byla tam, ukazoval mi to, na vlastní oči jsem to viděla. Doma to ale nemůžu najít. Asi jsem to cestou vytratila...
Jo, jo, člověk se musí stále zdokonalovat. Nejsou na tom lépe ti, co tvrdí, že je to nebaví?
ODKAZ:
5

4: Ttrable

akimoro | 06.05.2015 18:02
Marie před nějakým časem jsem měla taky stejné potíže. Systémem vyjde nevyjde jsem se prokousávala až jsem se tím prokousala jakž takž. Ani dnes nevím co můj nově upravený starý pc všechno umí. Věřím, že to zvládneš líp než já.Alenka psala, že se jí odporoučel net, tak bude mít asi chvíli pausu.
ODKAZ:
6

Prosím vás,

Jarda | 06.05.2015 22:18
můžete mi někdo objasnit, co znamenají ty záhadné značky složené z dvojteček, závorek, pomlček a podobné, třeba :-D a jiné, případně sestavit slovník? Díky předem, občas mi někdo něco takového hodí do meilu a já nevím, co tím chce naznačit. Že jsem blbej mi říkat nemusí, ale co když chce naznačit něco, co nevím? Až dosud jsem se vždycky domluvil česky.
ODKAZ:
7

6: Smajlíci

zorka | 06.05.2015 22:52
Kde nejde vložit žluté kolečko smajlíku, užívají se značky:

:) – úsměv
:DD – hlasitý smích
XD (týpkovský smajlík)
:D – řehot (hlasitý úsměv)
xD – dusivý řehot
;-) – žert (spiklenecké mrknutí)
:-( – smutek
:,-( – pláč
:'( – pláč (zkratka používána pro plačící emotikon v ICQ a ve Facebook chatu)
:'-( – pláč (zkratka používána pro plačící emotikon na IRC)
:''-( – ještě větší pláč
:'''-( – maximální pláč
:-P – vyplazený jazyk
:-PP – dva vyplazené jazyky
:-P* - polibek s jazykem (francouzák)
:P* - polibek s jazykem 2 (francouzák 2)
:-o – údiv
:-O – zděšení
:-| – neutrální výraz (dnes také znám jako "Poker Face")
o:) – andílek
3:) – čertík
>:( – naštvání
:-/ – nespokojený, souhlas s něčím záporným
:-X – smajlík „to jsem neměl říkat“, musím být zticha
:-* – polibek

ODKAZ:
8

Diskuse

zorka | 06.05.2015 22:57
Kam my jsme se v té diskusi dostali od paní "Kadrnožkové" :-DD
ODKAZ:
9

7: Díky,

Jarda | 06.05.2015 23:16
tohle si budu muset vytisknout na kartičku. Smajlíky jsem nikdy nepoužíval, raděj to řeknu naplno než žlutou koulí.
ODKAZ:
10

9: Jardo,

Hanka | 06.05.2015 23:26
tady jich najdeš spoustu!!
http://smileys.cz/
ODKAZ:
11

10: Díky,

Jarda | 06.05.2015 23:33
tak tohle vzdávám, to je dláždění na cestě k Chocholouškovi.
ODKAZ:
12

5: Ahoj všem...

alava | 07.05.2015 14:00
...ano, Růža má pravdu,. jsem bez vlastního internet. připojení, prý výpadek v naší obl.(takže, Jardo, nic mezi židlí a bednou!) a nevím jak to rozetnu, možná změnou operátora. Tak se mějte všichni fajn, já se zase ozvu.Ala
ODKAZ:
13

Ještě schází

Marie | 07.05.2015 14:16
můj nejoblíbenější smajlík, našla jsem ho v mobilu. Posílám ho hlavně svým dětem a lidem dobré vůle.
+:-)
Křížek na čelo a úsměv...
Musím podotknouti, že jsem si převedená data ze starého noťasu už našla!!!
Bylo to pod názvem "OemUser/Desktop." Což jsem při mé počítačové gramotnosti nemohla tušit. Ale trpělivost přináší růže, no ne.
ODKAZ:
14

mám jednu známou...

Helena | 07.05.2015 14:18
a tahle holka nešťastná v užívání PC není až zas tak zběhlá a vše si nejraději ukládá na plochu - tam vždy vše najde. Naučila jsem jí aspoň si to na té ploše dávat do složek a po několika instruktážích to zvádla. Pak ale jednou omylem souhlasně odklikla takovou tu vtipnou hlášku, že na ploše jsou nepoužívané ikony.....a plocha se vyčistila. Volala mi, že na ploše skoro nic nemá a ptala se, kde to má. Poradila jsem, jak nejlíp jsem mohla - Klikni na Start a do té lupy si zadej, co chceš najít. Po chvíli mi opět volala, že zadala hledat: Plocha........a nic to nenašlo.
ODKAZ:
15

Nechci otvírat nové téma

Hanka | 07.05.2015 20:47
proto se snažím vsunout zde.Jak už víte,rozjel se u nás projekt POČTENÍČKO s BABIČKOU. V okresech a krajích,kde tento projekt už je zavedený,navštěvují senioři dětská oddělení ve špitálech.Spokojené jsou děti,ale i seniorky.Skvělý projekt.V naší velké Městské nemocnici dětské oddělení zrušili.Ale máme na 3 poschodích LDN.
Proč to nevyzkoušet.Zajistila jsem nejen seniory,ale i studenty střední školy a gymnázia.Dnes bylo 2.setkání seniorů, studentů a pacientů.Ještě teď to vstřebávám...
ODKAZ:
16

15: Hanko

Růžena | 08.05.2015 06:54
tohle je příkladné a chtělo by o tom napsat trochu víc
ODKAZ:
17

16: Ráda napíšu.

Hanka | 09.05.2015 21:28
Ale teď bych potřebovala poradit."Ztratil se mi excel i word.Poradíte někdo??? Když kliknu na spodní barevné kolečko,kde vždy najdu vše možné i nemožné,toto tam najednou není.
ODKAZ:
18

17: Pomoc už nepotřebuji..

Hanka | 09.05.2015 23:07
le stejně mi není jasné,kam se tyto programy vytratily!
ODKAZ:
19

AHOJ lidičky...

alava | 11.05.2015 14:12
...zdravím vás z nedobrovolných internetových prázdnin. Zatím se nic nepohnulo. Ale mám tolik práce, že je to až s podivem, že mi internet až tak nechybí. Vy mi samozřejmě ale chybíte. Mějte se pokud možno fajňácky, zas někdy nakouknu.
ODKAZ:
PŘIHLÁSIT SE || ZAREGISTROVAT SE (host)
© Miloslav Design 2013-2015
60K