» Kluby » Turistika

Výlety, zážitky z cest.

ŘÍM 2016

Jak už jsem se zmínila, byla to diecézní pouť Ostravsko-Opavské diecéze.
s  účasti sídelního biskupa Františka Václava Lobkowicze OPraem.
Poutníků bylo 240. Cíl cesty: „Projít všemi svatými branami u příležitostí jubilejního roku Božího Milosrdenství a připomenout si 20 výročí naší nejmladší diecéze.

Zobrazit tema (3)

Cestování

Ptala jsem Alenky, jak dlouho cestovala.
Ještě pře rokem jsem si troufla na 14 denní poutní zájezd autobusem. 12 až 18 hodin jízdy, s přestávkami byla pro mne brnkačka.
Teď se začínám obávat, toho sezení v autobuse. Přesto jsem se vydala na cestu.
Ne tak dalekou, ne za poznáním krás, ale více méně jsem spojila příjemné z užitečným. Fotky zatím vložit nemůžu, mám k dispozici jen malý tablet. Až se vrátím domů, tak to doplním. Zdravím všechny. Marie
Zobrazit tema (4)

NÁRODNÍ SVATOVÁCLAVSKÁ POUŤ 2015

28. září se uskuteční ve Staré Boleslavi
"NÁRODNÍ SVATOVÁCLAVSKÁ POUŤ"
Zobrazit tema (7)

POUŤ

Jak už jsem zmínila, vydala jsem se 7. června na téměř dvoutýdenní putování po významných poutních místech Evropy. Pořídila jsem nějaké fotky, musím si tedy pospíšit, než to bude zakázané a podělit se o ně s vámi. Stejně to vidím, jako nereálné. Proč by se fotkám, kterých je plný internet mělo zakazovat zveřejnění. Asi to nechápu...
Zobrazit tema (10)

Libochovice

Jak se k vám dostat?

Dobrý den!
kde se, aktivní turisti scházíte? Ptám se kvůli svému tátovi-Klub důchodců je pro něj v tomto směru pasivní - má zájem o turistiku, kulturu, šachy. Na které adrese, který den a ve kterou hodinu? Hanka
Zobrazit tema (1)

Dovolená na Hvaru

Do Chorvatska jezdím s kamarádkou Janou. Letos už v únoru jsme se začaly starat, kam vyrazíme na dovču. Jana navrhla ostrov Hvar, hotel Arkáda ve Starim Gradu. Fotky vypadaly úžasně, rozhodnuto.
Zobrazit tema (6)

Andalusie

Po přečtení Bosé královny, jsem zatoužila projezdit Andalusii, kde se většina děje odehrává. A tak jsem k Vánocům obstarala pobytový zájezd do letoviska Fuengirola. Je to na pobřeží Costa del Sol, jižně od Málagy. Středisko samo je "turistický průmysl" ale jako východisko pro cestování po Andalusii se osvědčilo.
Zobrazit tema (9)

Jarní Pasov

Ve čtvrtek jsme si udělali velikonočně-narozeninový výlet do bavorského Pasova (Passau). Počasí nám přálo, jen ráno jsme museli auto vyškrabovat z ledu.
Zobrazit tema (3)

Retro fotky

Do galerie mi to nahrát nešlo tak volím jiný postup tak hádejte!!!!!
Zobrazit tema (7)

Slavnosti sněženek

Na Okoř je cesta.......

Výlet na Okoř, do osady Colorado a okolo viaduktu zpátky domů.
Zobrazit tema (3)

Zapomenutý kostelík

Poslední dobou chodím raději na místa, kde je méně lidí, nacházím tam více klidu, dobře se tam přemýšlí. A tak jsem se rozhodla popsat několik takových míst, kde je krásně. Prvním z nich je kostel sv. Michaela Archanděla v pražském Podolí.
Zobrazit tema (6)

Malé putování na horu Říp a do Máslovic

FESTIVAL CYKLOCESTOVÁNÍ 2014

Výlet do Přerova nad Labem

Ještě před Štědrým dnem jsme si udělali krásný výlet do skanzenu v Přerově. Všem vřele doporučuji.
Zobrazit tema (2)

Soči

Rhodos - co ještě stálo za to

Na Rhodu jsme netrávili veškerý čas jen návštěvami památek, naše výlety vedly i do přírody a samozřejmě po plážích ostrova.
Zobrazit tema (10)

Řecký ostrov Rhodos - Lindos, Kamiros, Yalisos

Podle pověstí založili tato města dórští bratři stejných jmen. Podle archeologů a historiků byla tato města osídlena Dory, vedenými králem Tlepolemem, již v desátém století př.n.l. Patřila do Dórské Hexapolis – spojení šesti velkých měst. K výše zmíněným patřilo město Kos na stejnojmenném ostrově a města Halikarnassos a Knidos v Malé Asii. V pátém století př.n.l. se vládci těchto tří měst dohodli na založení společného města Rhodos aby při obraně mohli spojit svoje síly. Význam původních měst tak začal upadat.
Zobrazit tema (3)

Řecký ostrov Rhodos - lázně Kalithea

Řecký ostrov Rhodos - hlavní město

Staré město, opevněné středověkými hradbami, je chráněnou památkou UNESCO.
Zobrazit tema (7)

Valdštejnský palác

Setkání Terezínské štafety

Setkání iniciativy Terezínská štafeta se uskutečnilo o víkendu 27.9.-29.9.2013. Bylo vzpomínkovou akcí na první transport z Terezína do rodinného tábora Birkenau. Od jeho vypravení uplynulo v září 70 roků. Všichni z tohoto transportu nalezli po půl roce smrt v osvětimských plynových komorách.
Zobrazit tema (2)

Výlet do Frýdlantu n. Ostravici

Už je to pěkná řádka let, co jsme opustili školní lavice základní školy. Nic nám však nebrání v tom, abychom se čas od času nesešli a zavzpomínali, na školní léta. V našem ročníku se to stalo už pravidlem, že se třikrát až čtyřikrát do roka sejdeme. Někdy to je setkání neplánované a trošku nostalgické, to když někdo odejde do věčných lovišť…
Ale většinou to bývají příjemná setkání, třeba takové, jaké bylo v sobotu 21. září.
Měli jsme to už dopředu naplánované, udělali jsme si výlet do Frýdlantu nad Ostravici.
Část z nás absolvovala cestu auty a část prověřila české dráhy. Na místo samé jsme dojeli všichni včas a v pohodě.
V 11 hod jsme slavili mší sv., kde jsme vzpomněli všechny živé i zemřelé spolužáky a učitelé, ale především tu, která nás opustila před nedávnem.
Pak následoval dobrý oběd v příjemném prostředí tamější restaurace.
Po obědě nás o.Petr provedl části města, upozornil na významné budovy a zajímavosti. Naše procházka městem byla ukončena prohlídkou zahrádkářské výstavy.
Trošku unaveni jsme si prohlédli velmi rozlehlou a fantastický zrekonstruovanou faru a zasedli do společenské místnosti, kde při dobrých koláčích, buchtách, (které jsme dovezli z našich domovů) kávě a čaji besedovali, vzpomínali a zase plánovali…
Poté jsme se rozdělili opět na dvě skupinky a jelo se domů...
Počasí nám celý den přálo. Byl to moc pěkný den. Jsem přesvědčená, že to mohu směle napsat za všechny zúčastněné.
Byl s námi i spolužák, který bydlí v Německu, oba jsme fotili, tak ještě večer po návratu jsme se u mne dali do práce a fotky uložili „do třídy“, pro oživení pamětí zúčastněným a také těm, kteří se z různých důvodů nemohli zúčastnit.
Zobrazit tema (3)

Cestování s vnoučaty nebo s Vendou

Konečně mohu opravovat články a psát i nové.Takže starý a nepotřebný článek je možné nahradit novým.To je skvělé.
Zobrazit tema (3)

Výlety pro seniory

To správné místo, kam dávat odkazy na weby neziskových organizací, které připravují výlety pro seniory.
Zobrazit tema (14)

Koncert v Terezíně a putování na horu Říp

PŘIHLÁSIT SE || ZAREGISTROVAT SE (host)
© Miloslav Design 2013-2015
60K