» Galerie » petr

Galerie uživatele petr

Rákosníčkovo hřiště

Nezbývá než poděkovat za vybudování Rákosníčkova hřiště pro děti na sídlišti v Ostravě. Je to dobrý počin Lidlu, kterému záleží i na dětech zákazníků.
Zobrazit Album (9)

Stav nouze

Takhle to vypadá, když je člověk nucen se odstěhovat do paneláku a nemá svou dílnu. Co ženy pak musí snášet, když milují své manžele.
Zobrazit Album (2)

Jen tak o vnoučatech

Plkat, povídat si.
Když se tu povídá o vzdělání vnoučat. Do školy se nechce, protože "hotel mama", jak zpívá Kristína, je tak báječný. Spoustu hvězdiček zazáří, natočí klipy, dokonce i filmy, ale pak jak hasne hvězda ( třeba v 17 letech )... co dál. Už na talentových zkouškách se pozná přísloví "máme chytré mobily, ale hloupé lidi". Udělat maturitu je pro mnohé nedosažitelný cíl, nedejbože jít na vysokou. Jenže konkurence je silná a chybičky nás roztřídí. Kdo prorazí a po kom se zem slehne. Je v tom vzdělání. A třeba naše oblíbená "matematika"...
Zobrazit Album (2)

Vítkovice

Návštěvní den ve Vítkovických železárnách na 1. máje se stal tradicí. Tak pár snímků z Těžké mechaniky a také z Dolních Vítkovic, které jsou nyní arboretem železa, čili historií vysokých pecí. Včetně koncertního sálu v Gongu (bývalý plynojem). Co je žhavé, je celkem vidět, Veroniku možná poznáte, tu nám také vezli před nosem u závor. Tu ale nemám zachycenou, pouze studenou, na výstavě. Zato mám děti, které měli ze všeho největší radost. Dámám se omlouvám, pokud nemilují železo, tak to bude pro ně asi nuda.
Zobrazit Album (14)

Ukliďme svět

Clean Up the World - to je světová akce, při níž se zúčastnění snaží uklidit svět od odpadků, které pohodili někteří nezodpovědní - homo sapiens. (člověk moudrý, ale asi moc moudrý není vždy) Nejvíce přírodě škodí plasty, které se téměř nerozkládají. Proto ve vyhlášené dny je sbírají do pytlů všichni zodpovědní, nejvíce samozřejmě děti. Pytle se pak odevzdávají na sběrných dvorech zdarma k likvidaci. U nás v Ostravě to je OZO.
Zobrazit Album (12)

Dolní Vítkovice

Tak nám v Ostravě napadl sníh. Je tu sice 10 stupňů nad nulou, ale vidím, že to není problém. O tom ale nechci povídat. Byli jsme se podívat na expozici historie Vítkovic v pavilonu U6 (bývalá kompresorovna u vysokých pecí). Tematicky to provází Julius Verne prostřednictvím průvodců, včetně jeho ponorky Nautilus od úplného počátku. Pro kluky ráj, pro holky obdiv. Spoustu věcí funguje a mohou se i vyzkoušet.
Fyzika se mohla takhle vyučovat, třeba jaká by byla vaše výška v pravěku? 1chobot, 3 pařáty... Samozřejmě v otočném kole jsou i modernější délkové míry. V ponorce jsem ještě nebyl, takže jsem si to mohl vyzkoušet v tom Nautilovi. Přesně jak to bylo popsáno v románu, včetně varhan a potápěčské výstroje.

Kolem pavilonu se usilovně pracuje, protože Colours Ostrava 2014 se blíží a je stále co modernizovat v bývalém hutnickém areálu. Ten sníh byl pro lyžařské (běžecké?) závody. Proč ne, že?
Zobrazit Album (37)

Polanský les

Pěkné počasí láká do přírody, ale jen někde se život probouzí. V hustém lese je tepleji a tak tam jaro má náskok. Protože je velmi sucho, tak potoky vyschly. Jen jeden, velice zvláštní, je rezavý. Odtud asi pramení jeho název - Rezavka.
Zobrazit Album (12)

Hrajeme si s češtinou

Jak dnes napsala češtinářka Michaela:

Češtinářský hřeb dne. Tohle jsem tu nelzela nedat:-) jak je ta čeština krásně ohebná:-)) Jen to není moc vidět (Kupony nelzeou kombinovat...)

Vidím, že test z češtiny by potřebovala i naše média.
Zobrazit Album (2)

Rezavka

V ostravském poodří je chráněná krajinná oblast, zvaná Rezavka. Je to netknutá příroda. Únorovou procházkou si můžeme prohlédnout spící přírodu, zamrzlou řeku Odru a její slepá ramena, stromy, které žijí a umírají a rybník, o který se starají rybáři, aby se ryby neudusily. Také včeličky se už měly k životu. Bohužel ale někteří lidé si myslí pravý opak o chránění přírody. Tak se po nich musí neustále uklízet. Jarní Rezavka, to už bude něco jiného...
Zobrazit Album (10)

Tvorba videa

Pokud máte starší Windows XP, součástí instalace je program MovieMarker. Je to celkem zdařilá aplikace, fungující pro vytváření klipů z fotek, z videí, s použitím doprovodného zvuku a nakonec i s možností řízení efektů. Na co chci upozornit.
Položka stopáž obrázku obsahuje počet sekund zobrazení. Menu Nástroje->Možnosti. Pokud použijeme přechody, ty nám ukrojí z celkového času obrázku (původně 5sec), takže na obrázek nezbude čas si ho prohlédnout. Doporučuji zvýšit tuto hodnotu. Dále pokud máte fotografii širokoúhlou, můžete si překliknout na poměr stran 16:9 a tak se zbavit černých okrajů. Jinak pokud jsou vám nepříjemné přechody, které se vytvářejí automatickým zpracováním klipu, je vhodné si ručně nastavit příjemnější přechody výběrem z galerie. Samozřejmě automatika se tím zruší a můžeme si vybrat spoustu dalších vlastností klipu. Ukládám do počítače v lepší kvalitě (aspoň 2Mb), protože si tím odstraníme nepříjemné chyby v obrazu.
Zobrazit Album (1)

Problémy na youtube

Rádi si vytvoříme video ze svých fotek a taky chceme mít pěkný doprovodný zvuk. Pokud si nahrajeme také svůj zvuk, není takřka žádný problém se zveřejněním, pokud ovšem nenarazíme na licenčně chráněný obsah, třeba ve tvaru notového zápisu, nebo i totožného zvukového záznamu. Bohužel existují firmy, které za pakatel skupují již vypršené licence a pak vymáhají poplatky, jako by byli sami autory.

Jedna cesta často používaná je metodou pokus - omyl, že si stáhneme nějaké video, nebo mp3 a zkusíme, zda nenarazíme na chráněný obsah. Je to velice riskantní cesta, protože majitel licence se může ozvat mnohem později.

Ukázky obrazovek mají vymazány názvy majitelů licence, ale pro názornost to stačí.
===

Hlášení zablokování je spíše typické pro odvozené weby, jako facebook a podobně. Přepnutí na youtube většinou je úspěšné, ale i tam může časem dojít k blokaci.
===
Hlášení nepřístupnosti pro náš region je pro nás smůla, ale nemá žádné následky.
===
Nejhorší je hlášení o zrušení účtu na youtube pro opakované porušení autorských práv.
===...
Youtube po nahrání, když nalezne konflikt s autorskými právy, informuje uživatele o přestupku. Ten může nahlásit rozpor, ale americké a naše pojetí práv se může lišit.
Takže nedoporučuji vyhrocovat situaci a raději hned video smazat, nebo zatím nezveřejňovat (jen sám pro sebe).
Zobrazit Album (4)

Ostravský chachar 2009

Jak jsem se již zmínil, tato soutěž se zde v Ostravě koná každý rok. Jen jsem hledal v archívu starší fotky ve formátu 4:3, s rozlišením 800x600px.

Je zde vidět soutěž dospělých a také ukázka krkolomných cest přes Bělský les.
Zobrazit Album (9)

Ostravský chachar 2013

Bikros, čili cyklictický terénní závod se koná každý rok koncem léta v Ostravě. Jsou to vlastně několikadenní slavnosti kol pro děti, dospělé, profesionály i amatéry.
Děti jsou samozřejmě nadšené, pokud mohou závodit po trase dospělých, samozřejmě bez terénních překážek.
Nejmladší účastník samozřejmě soutěžil i s maminkou. Holky a kluci zase odděleně.
Dospělí byli zase očipovaní a po dojezdu do cíle vrátili čip a za to dostali občerstvení.


Mám pár fotek z nedělní startovní a cílové rovinky.
Zobrazit Album (13)
PŘIHLÁSIT SE || ZAREGISTROVAT SE (host)
© Miloslav Design 2013-2015
60K