» Galerie » Aubrieta

Cambridge

Milí přátelé, letos v létě jsem byla, na alespoň pro mne obrovském, výletě po střední Anglii. Byla jsem naprosto okouzlena zahradami, městy, kostely.....Nebyla bych to já, abych nedala svoje dojmy na svůj blog, na Aubrietu. Začínám v Cambridge, toulky tamními kolejemi určitě okouzlí i Vás. Těším se na Vás, začínají Anglické víkendy na Aubrietě :-)
Zobrazit Album (4)

Lednicko valtickým areálem

Milí přátelé, dneškem zahajuji na svém blogu procházky jižní Moravou. V létě jsem tam zavítala a navštívila Lednicko valtický areál, Pálavu, Mikulov....A tak chci kousek té krásy zprostředkovat i Vám. Navíc když začíná čas vinobraní!
Vaše Aubrieta
Zobrazit Album (5)

Kapličky pod Studencem

Milí přátelé, zvu Vás na další výlet po Českém Švýcarsku, tentokrát do vesničky Studený, kde byla nově otevřena krátká turistická trasa kolem nově zrekonstruovaných kapliček.
Zobrazit Album (4)

V Postřižinách

Na výletě po Jižní Moravě jsme úplně náhodou narazili na Dalešický pivovar....a jaké bylo naše překvapení....! Jsme v Postřižinách! Krásné léto všem. Vaše Aubrieta ( více jako vždy na mém blogu www.aubrieta.cz)
Zobrazit Album (3)

Festivalové minuty

Přináším obrázky z Mezinárodního Filmového Festivalu v Karlových Varech. Snad potěší.Vaše Aubrieta
Zobrazit Album (5)

Růže

Ráda bych Vám ukázala růže ve fotografii. Některé jsou moje, jiné z Botanické zahrady Na Slupi, další z výletu do Jiřetína pod Jedlovou. Doufám, že Vás potěší. Jinak jako vždy - růže i mnohé další na mém webu www.aubrieta.cz Krásné léto, Vaše Aubrieta
Zobrazit Album (6)

Ve Štiříně s Václavem Větvičkou

Asi před čtrnácti dny jsme se zúčastnili akce Rozkvetlý Štiřín. Moc rádi jsme tuto výjimečnou příležitost k prohlídce využili. Zámecký park totiž není v letních měsících běžně přístupný, celý areál slouží jako golfové hřiště. Rozsáhlým arboretem provázel sám správce zahrady dr. Václav Větvička, nahlédnout bylo možno i do hotelových pokojů.

Celou procházku i velkou fotogalerii opět najdete na www.aubrieta.cz. Vaše Aubrieta
Zobrazit Album (5)

Fialky a tořivky ve Fata Morganě

Přináším Vám pár fotografií z výstavy ve Fata Morganě, v Praze - Troji. Udělala jsem si malý výlet a vyfotila spoustu fialek a tořivek. Zdá se mi, že tořivky byly letos ještě krásnější. Jako obvykle najdete celou "reportáž" na www.aubrieta.cz. Výstava trvá do 1.6., kdo byste chtěli navštívit.
Všechny zdraví Aubrieta
Zobrazit Album (5)

Pivoňky jako od babičky

Přináším Vám pivoňky, celou náruč pivoněk.
Představuji si prvorepublikový dům, špaletová okna, v kuchyni bílý stůl a na něm kytici pivoněk. Rostou i v zahradě toho domu.....
Je škoda, že jsou pivoňky, někdy známé jako "růže bez trní" v současné době trochu opomíjeny. Na mém webu je jich ale dost i s návodem na pěstování.
Krásné jaro, Vaše Aubrieta
Zobrazit Album (5)

Orchideje ve Fata Morganě

Pojďte se mnou do jiného světa, do skleníku, do Fata Morgany v Praze na výstavu orchidejí. Byla krásná. Více fotek a povídání opět na mém blogu.
Krásné jaro, Vaše Aubrieta
Zobrazit Album (4)

Výstava sklaniček

Možná, že ji znáte, možná, že tam chodíváte taky. Výstava skalniček v Praze na Karlově náměstí nikdy nezklame. Bývá třikrát do roka. Letos na konci března byla ta první, předjarní. Přidávám několik fotografií. Uvidíte, že je to místo kouzelné, vůbec si nepřipadáte v centru velkoměsta a kostelík sv.Jana Nepomuckého Na Skalce na to celé "dohlíží". O něm a o celé výstavě opět na mých stránkách. Vaše Aubrieta
Zobrazit Album (6)

Tulipány v Královské zahradě

Jedno čtvrteční odpoledně jsme navštívili jarní výstavu na Pražském Hradě. Byla celá tulipánová. Nově opravený skleník ve dvou místnostech ukázal rozkvetlé jarní cibuloviny, od tulipánů po narcisy a hyacinty. Nesmím zapomenou na cenné vázy, i když já tam šla hlavně kvůli kytičkám. Celou procházku mám opět na www.aubrieta.cz, škoda že Vám nemohu zprostředkovat i tu vůni.
Krásné jaro přátelé, Vaše Aubrieta
Zobrazit Album (7)

V botanické zahradě

V jednom slunném odpoledni jsem se prošla Botanickou zahradou Na Slupi. Na fotografiích můžete vidět bleduli jarní, ladoňku modrou, prvosenku bezlodyžnou, rašící pivoňku, čemeřici sivozelenou, mahonii a časně kvetoucí odrůdu azalky. Fotila jsem kytičky hlavně pro můj web, postupně bych tam o nich ráda napsala.

Všechny moc zdravím, Aubrieta
Zobrazit Album (7)

Masopust

Neměli bychom zapomínat na staré české tradice. Masopust je jednou z nich. Na jeden jsem se vypravila, i když byl předčasně. Tak se podívejte, je skoro jak za starých časů.
celý článek na www.aubrieta.cz
Zobrazit Album (5)

Lavičky v pražské Stromovce

Pražskou Stromovku mám ráda. Mám pocit, že ji nikdy celou nepoznám. Jednou v sobotu jsme do ní přicházely ze strany od Troji, přes Císařský ostrov směrem k Malé říčce. A já tam našla lavičky. Ne jen tak obyčejné, jsou to lavičky s obrázky. Na obrázcích jsou namalovány stromy jako ve starém herbáři. Opravdu krásný nápad. Nepodařilo se mi vypátrat, koho je to zásluha. A tak patří můj dík neznámému tvůrci. Ale to vůbec nevadí. Doufám, že se budou líbit i Vám.
A jako obvykle najdete na www.aubrieta.cz celou procházku i se spoustou fotek.
Vaše Aubrieta
Zobrazit Album (7)

Moje orchideje

Ráda bych Vám ukázala, jak mi letos vykvetly orchideje. Tu žíhanou jsem si koupila loni v pražské Troji ve Fata Morganě a tu bílou mám už leta. Myslím že byla za pár kaček v IKEA. Jestli Vás zajímá pěstování orchidejí,tak mrkněte na můj web, něco jsem tam o nich sepsala a kdybyste chtěli a nějaké orchideje máte,tak mi pošlete foto, ráda ho tam zveřejním. Všechny zdravím, Aubrieta
Zobrazit Album (2)

Pražský Karlov

Procházka po Karlově v Praze, místě, které mám moc ráda. Některé fotografie jsou i z nově zrekonstruovaného parku Ztracenka. Komentář na www.aubrieta.cz
Zobrazit Album (6)

Troška z Přerova nad Labem

Přání

Množství dárků nedá lásku,
lepší ořech na provázku,
trocha prachu v komoře,
sejdeme se na dvoře,
zazpíváme koledu,
snad uvidíme kometu.
Kousek štěstí, žádné sváry,
za rok ať jsme všichni zdrávy.
Vaše Aubrieta
Zobrazit Album (1)

Jmelí

Advent v lese

Místo abych pekla cukroví, šla jsem do lesa. Advent by měl být časem rozjímání, zastavení a očekávání. A právě to mi les dnes dopřál. Bylo tam určitě daleko lépe než v nějakém nákupním centru. I v tomto období je stále na co se dívat....Pojďte se mnou do lesa v Českém Švýcarsku.
Zobrazit Album (11)

Na procházce Kampou

Malé adventní rozjímání

s pozvánkou na www.aubrieta.cz v novém. Budu ráda, když přispějete i vy!
Zobrazit Album (4)

jasmín

PŘIHLÁSIT SE || ZAREGISTROVAT SE (host)
© Miloslav Design 2013-2015
60K