» Galerie » Růžena

Galerie uživatele Růžena

Léto 2017

Na zahrádce a na dvorku. Sucho se podepsalo na kytičkách a když konečně zapršelo a přehnal se obrvítr a odnesl mi ze střechy 6 hřebenáčů tak jsem nakonec byla ráda že neodnesl celou střechu
Zobrazit Album (26)

Zájezd Úsov ,Svatý Kopeček ,Loštice

S klubem stomiků jsem byla na jednodenním zájezdě. Zámek Úsov s loveckými exponáty byl moc pěkný nemohlo se tam fotit jen ve 3 místnostech z pohádky do pohádky. Svatý Kopeček tam to bylo krásné výzdoba kostela zvášť klemba chrámové lodi prostě nádhera.Stihli jsme i zastávku v Lošticích kde jsme si prohlédli muzeum nakoupili jsme si tvarůžky zastavili jsme se v tvarůžkové cukrárně.
Zobrazit Album (13)

Zahrádka 2015

kytičky jsou pastvou pro oči a  tento čas je určený také k očistě sbírky panenek tak když svítí sluníčko jsem na chvíli pradlenka šatiček a kadeřnice.Musím panenky třídit postupně je jich už 200 tak doufám že do podzimu se očista dostane na všechny. Kdo si hraje nezlobí a já opravdu nezlobím..
Zobrazit Album (25)

Megasekera

U nás v Konici máme od nynějška pře zámkem největší sekeru v České republice, která vznikla díky zápalu kastelána zdejšího zámku Pavla Šína a party lidí kolem něj. V  pátek byla oficiálně zapsána do České knihy rekordů. Sekera před zámkem v Konici vyniká nejen svojí velikostí, ale na první pohled i krásou. „Její délka je šest metrů a šest centimetrů, šířka 215 milimetrů, železná část váží 310 kilogramů, toporo vyrobené z jasanového dřeva 300 kilogramů. Je tedy jednoznačně největší v České republice a bude hlavní ozdobou letošního festivalu kuriozit, který v červnu proběhne v Pelhřimově
Zobrazit Album (9)

Zájezd do Znojma

Klub stomiků si naplánoval jednodenní výlet do města Znojma. Ráno jsme se vydali pohodlným autobusem do města s královskou pověstí které je centrem Znojemské vinařské podoblasti. Historické jádro s četnými kostely, obklopené fragmenty středověkých hradeb, si uchovalo renesanční styl; je plné křivolakých uliček, romantických vyhlídek a půvabných zákoutí. Hodinová jízda kolovým vláčkem nás provezla nejzajímavějšími částmi Znojma. Obdivovali jsme Rotundu Sv. Kateřiny unikátní památku přemyslovského knížecího hradu,svahy Dyje a Znojemský hrad,navštívili jsme kostel Sv. Mikuláše viděli jsme monumentální torzo barokního komplexu Premonstrátského kláštera,prošli jsme historickým náměstím které lemuje zástavba měšťanských domů, které jsou několik stovek let staré. Někteří z nás vystoupali na radniční věž aby se pokochali pohledem z výšky na město. Prošli jsme také bludiště chodeb a sklepů Znojemského podzemí které je nejrozsáhlejší v Česku.Chodby se táhnou pod většinou domů, ulic a náměstí v historickém centru. Měli jsme sebou průvodkyni která nám pověděla mnoho zajímavostí jak o městě Znojmě tak i o víně. Počasí nám přálo a my plni dojmů jsme se večer vrátili do svých domovů.
Zobrazit Album (2)

MILITARY FEST SKŘÍPOV

V bývalé vojenské posádce Skřípov se uskutečnil MILITARY FEST 2014 Myšlenkou bylo představit veřejnosti historii a vývoj vojenství od středověku po součastnost. Napoleonská armáda, starověká římská pěchota, pěchota druhé světové války, četníci z Prahy, kteří v roce 1938 přijeli do pohraničí vyšetřovat vraždu dívky, současní pyrotechnici, tábor vietnamské armády, japonské bojové umění Jiu-Jitsu z Přemyslovic, 102. průzkumný prapor nebo 72. mechanizovaný prapor Přáslavice. Do Skřípova zavítal i autobus napoleonských vojáků z Polska, přijeli účinkující nejen z Čech a Moravy, ale také ze Slovenska, odkud dorazila legie římských vojsk z 1. a 2. století.

Zobrazit Album (2)

Houby 2014

Dnešní první lesní úlovek krásní dubáci. Ve smrkové seči je u nás zatím mrtvo jen rostou babky. Už si pochutnávám na výborné houbačce
Zobrazit Album (23)

Amsterdam

Vnučka si splnila sen a zajela si vlakem do Amsterdamu na pár dní aby mimo jiné navštívila i koncert nějaké úspěšné skupiny,ve vyprodané Ville Aréně spolu s dalšími 70tisíci fanoušky. Vyprávění zážitků bylo velmi zajímavé město kde vládne převážně doprava na kole. Kolo si každý může vypůjčit na 24 hodin a pak ho postavit kde ho napadne kola se nezamykají. Byla překvapená že vedle kostela byl dům kde se v oknech ukazovaly obnažené slečny lákající klienty. Unešena byla jízdou metrem i ubytováním. Udělala jsem pro ni z jejich fotek filmeček tak se můžete kouknout
Zobrazit Album (3)

Muzeum nejen sekyrek

Byla jsem se kouknout a pofotit v Konickém zámku rozšířenou sbírku řemesel o sbírku sekerek která je největší sbírka seker v České republice. Celý soubor seker se dostal i do knihy rekordů sbírka, čítající 300 exponátů, byla zapsána do knihy českých rekordů, jako vůbec největší u nás.
Zobrazit Album (2)

Žváčkův festival 2014

Konice – Žváčkův festival dechových hudeb příští rok oslaví svoje dvacetiny. Přehlídka v konickém zámeckém parku letos opět představila pět dechovek, z nichž některé jsou už takříkajíc inventářem, jiné zde měly svoji premiéru.

Zaplněný konický zámecký park i přes nepříliš letní počasí byl důkazem, že dechovka pořád žije.Přidávám filmeček z mých fotek. Na posledním snímku pán v bílém klobouku tančil celé odpoledne jak o závod a že mu to šlo!!!!!!!!!!
Zobrazit Album (3)

SRANDIČKY

Zavařujeme

omyté jahody dám do hrnce a na mírném ohni krátce podusím,jak pustí šťávu přidám cukr,šťávu z půlky citronu a horké dávám i se šťávou do sklenic.Zavíčkuji,převrátím dnem vzhůru a nechám tak 5 minut už nezavařuju.
Zobrazit Album (10)

Ruční tvoření

Zámek ,zahrada a rozhledna Čechy pod Kosířem

Celý komplex zámku a parku je zapsán jako národní kulturní památka. Více jak dvacet let navštěvoval zámek slavný malíř Josef Mánes a jeho vrcholná díla vznikla právě zdeJen pár kilometrů západně od Olomouce a severně od Prostějova leží na okraji přírodního parku Velký Kosíř malebná hanácká obec Čechy pod Kosířem. Panství téměř dvě stě let patřilo portugalskému šlechtickému rodu Sylva-Taroucca – a právě oni dali vybudovat zdejší empírový zámek s rozsáhlým parkem.Hrobka je umístěna v pseudogotické vyhlídkové věži, která stojí v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem. Rod Sylva-Taroucca vlastnil zámek až do roku 1945. Nejvyšší vrchol Hané Kosíř měří jen 442 metry. Masív Velkého Kosíře je ve tvaru srpu (kosíře), K rozhledně se jde lesem stále do kopce asi 1 hodinu. Velký Kosíř a přilehlé oblasti o rozloze 940 ha byly vyhlášeny za přírodní park. Kopec Velký Kosíř u je vyhaslá sopka. Přesně tuhle chybnou informaci se učí děti ve školách.
Na jihovýchodních svazích kopce se v minulosti těžily proslulé čelechovické vápence se zkamenělinami. V devonu, před přibližně 400 miliony lety, se zde rozlévalo teplé tropické moře s bohatým životem. V okolí Kosíře byly v minulosti nalezeny třeba sedimenty s lasturami třetihorních ústřic.
Nálezy dokládají stopy člověka na Kosíři již v době kamenné. Kosíř je proslaven archelogickými nálezy. Na východních svazích Kosíře se nachází pazourkové nástroje lovců starší doby kamenné (paleolit) Postupně se zde vystřídalo několik různých kultur, s tou poslední, která nese název kultura s moravskou malovanou keramikou, je spojován unikátní nález,Kosířské venuše v roce 1972.

Rozhledna má kamenný podstavec se zázemím a její tubus je dřevěný. Dřevěnou konstrukci doplní ocelové prvky. Vyšlapat 150 dřevěných schodů na každém z nich je jméno sponzora nebylo tak strašné ten pohled do kraje pak za trochu námahy stál. Je plným právem nazýván "Hanáckým Montblakem"Horní plošina je ve výšce 25 metrů. Dle pověsti pak Kosíř vznikl při boji krále Ječmínka s rarachy, odtud má také své jméno Vznikl prý po vítězném boji Hanáků s čerty, kteří chtěli sedláky z úrodné Hané vyhnat. Rohatí byli vyzbrojeni balvany a Hanáci zase kosíři; nástroji na řezání slámy. Kopec vyrostl z největšího balvanu, kterým mrštil sám kníže pekel... Prý je v něm také ukrytý poklad.. Někde na Kosíři má být údajně dodnes také tajná německá podzemní laboratoř z druhé světové války..Odkaz na filmeček z mých fotek je v komentáři

Zobrazit Album (2)

Hasičské cvičení Březsko 2014

Počasí soutěžícím i divákům přálo.Bylo to bezva odpoledne se spoustou legrace.
Zobrazit Album (2)

Historické fotky

Tahle fotka je z roku 1945 nevím kdo ji nafotil,stojící tank osvoboditelů a občanů na vlakovém nádraží v Konici.Fotku mám z dědictví jako jedinou z té doby.
Zobrazit Album (8)

Velikonoční tvoření

Budete potřebovat zbytky vyšívací bavlnky různých barev,lepidlo Herkules,háček,nůžky, plastová nebo vyfouklá vajíčka a malé korálky.Z bavlnek si naháčkujeme obyčejným řetízkem různě dlouhé řetízky a můžem začít tvořit.Viz foto.
Zobrazit Album (23)

Ranč a jezero v Hlučíně

Dětský ranč je jediným zařízením svého druhu v České republice. Hipoterapii se věnuje již od roku 1998 a dá se říci, že je kolébkou této metody v Moravskoslezském kraji.
Dveře Dětského ranče jsou otevřeny všem. Jsou zde vítáni handicapovaní, zdraví, velcí i malí, milovníci zvířat. Kousek od ranče je přírodní jezero. Areál přírodní Hlučínského jezera, známého také pod názvem "Štěrkovna", má rozlohu 140 ha a je ideálním místem pro sport, zábavu a odpočinek.
Zobrazit Album (0)

Darkovičky

Jen asi čtyři kilometry ze středu Hlučína najdete areál československého opevnění Darkovičky. Vznikal v letech 1935–1938 coby obranný systém chránící přístupové cesty na Ostravu a tvoří jej několik pevnostních srubů a jeden lehký objekt. Když se na obzoru objeví betonové pevnosti a obrysy tanků, je jasné, že si bude co prohlížet. Populární tank T 34 a samohybná houfnice SU-100 "brání" srub Orel. Oba stroje mají typově shodný podvozek, což ale ocení jen znalci military techniky. Orel má na první pohled viditelná hrubá poškození, byť byl projektován ve IV., tedy nejvyšším stupni odolnosti. Na svědomí je nemá válečná střelba, ale potřeba kvalitní oceli pro německou válečnou mašinerii. Z Orla totiž německá armáda vytrhla dva ocelové pozorovací zvony pro lehký kulomet vz. 26 a jeden dělostřelecký pozorovací zvon. Objekt sloužil nejprve německé armádě jako testovací a posléze byl ustupující armádou začleněn do její obrany. Takže nakonec v boji posloužil. Jenže proti postupujícím Sovětům. Objekt je rekonstruován do podoby, v níž se nacházel v roce 1938, včetně unikátního pevnostního protitankového kanonu vz. 36 ráže 47 mm. Pevnostní areál v Darkovičkách, který dnes spravuje Slezské zemské muzeum, patří k nejzajímavějším u nás a nejlépe dochovaným v Evropě. Proto není divu, že ho vyhledávají nejen milovníci vojenské historie. ZAJÍMAVOST
Členem posádky srubů v Darkovičkách byl i Jaroslav Švarc, který roku 1942 seskočil na naše území jako člen skupiny Tin z Velké Británie. Padl v kryptě kostela sv. Cyrila a Metoděje v Praze.
Článek z IHNED.CZ
Zobrazit Album (0)

Beskydy

Zahrádka 4 díl

Turzovka

Okrúhlá u Turzovky na Slovensku, kde se podle pověsti v roku 1958 zjevil lesníkovi Matúšovi úkaz Marie Lurdské. Přístupovou cestu z Turzovky lemuje křížová cesta,dar poutníků z Rakouska.
Odkaz na mé video v komentáři
Zobrazit Album (0)

Moje zahrádka 3 díl

další pohled na květinky z mé zahrádky a bez hudby protože se bojím ji tam dát abych se nedostala do problémů
Zobrazit Album (0)

Moje zahrádka 2 díl

MOJE ZAHRÁDKA 1

Konečně jsem z té spousty fotek kytiček z mé zahrádky vytvořila 1 díl videa.
Zobrazit Album (0)

Rybníky okolo mého bydliště

Les houby příroda

dotvořila jsem další filmeček tak se můžete kouknout.Hudba se mi tam podařila vložit tak jak poradila Inka,ale zas tam mám dvě fotečky 2 x.Jo a připadá mi že jsem tady na stránkách akční jen já co je s váma?
Zobrazit Album (8)

Zvu vás na procházku lesem

Právě jsem dokončila filmeček z mých fotek tak se pojďte projít lesem a můžete si i najít nějakou houbu.Všechny fotky z lesa a houby se do jednoho filmu nevešly takže chystám pokračování a moc mě to tvořeníčko baví!
Zobrazit Album (0)

Vánoce 2013

vánoční cukroví stromečky,venkovní v kuchyni v obýváku,chlebíčky a cukroví,čas hojnosti a přež...přepapávání se,rozbalování dárečků,tak jako u každého z vás.
Zobrazit Album (28)

SNĚHULÁČCI

Focení

jen tak mít foťák stáleu sebe a když je podzimní smutno po kytičkách zajít si třeba do květinářství a potěšit se krásou růží.
Zobrazit Album (71)

Miláčkové

Vaření a pečení

Oběd byl dnes v restauraci název Plumlovský řízek.Vepřové maso naklepeme osolíme,obalíme v těstíčku,osmažíme.Uděláme volí voko které naložíme na maso které posypeme bobatě nastrouhaným sýrem.Jako příloha brambor nebo kroketky.Bylo to moc dobré.
Zobrazit Album (37)

Kytka z listí - postup

Podzim hýří všemi barvami.Stačí si nasbírat barevné listí a jednoduše si z něj vytvořit kytičku.Růžičky jsou z javorového listí.List přeložíme a motáme dokola do tvaru růžičky.Listí nesmí být moc suché jinak vám to nepůjde jak máme potřebnou velikost kytky tak ji na spodu utáhneme vázacím drátkem nebo pevnou nití.Kytička ve váze vypadá moc hezky.Po úplném zaschnutí se lístečky druhé kytky z jeřábu pěkně pokroutí a vypadají pak jak chryzantény.
Zobrazit Album (5)

Zimní výzdoba

Je čas nahradit pomrzlé muškáty jinou výzdobou.Byla jsem navštívit takovou kouzelnou borovici která každoročně neúnavně plodí takovéto obršišky.
Zobrazit Album (4)

Setkání ve Věžkách

Skvělé místo na setkání.Helenka nějaké fotky dala a já přidávám.
Zobrazit Album (23)

Všehochuť

Zahrádka 2013 - 2014

Panenky nově

sbírka panenek nafocená od letošního jara u květin mé zahrádky postupně jak co kvetlo.
Zobrazit Album (62)

Les a houby 2013

PŘIHLÁSIT SE || ZAREGISTROVAT SE (host)
© Miloslav Design 2013-2015
60K