» Galerie » Helena

Galerie uživatele Helena

Vlastníma rukama

Andílci potěší určitě každého obdarovaného. Zkus sama, jeden trvá asi 5 minut. Tělíčko je odličovcí tampón, křídla stříbrný balící papír cca 5x7cm, který na kratší straně zharmonikuješ. Dvěma stehy zapošít kužel, niť dostat do vršku, napevno přišít harmoniku, naposled opět napevno korálek, po zapošití niť buď odstřihnout nebo nechat na pověšení.
Zobrazit Album (1)

Francie V.

Alenka snad promine, ještě musím přidat pár fotek. Obě jsme nafotily asi 500 fotek, možná i více :-) Tentokrát už nebudou tak cestopisné, ale spíše místopisné :-) Prosím, nechce se mi fotky upravovat, ztmavovat a zesvětlovat, dávat do roviny a podobně - což mne naučila Alenka dělat v prohlížeči obrázků a tímto ještě jednou děkuji. A nejlíp fotky ani nerozklikávat, stačí ty miniatury :-)Představím vám naše bydlení, okolí a pár pohledů na Francii. Těší mne teď právě nejméně stonásobně, že jsme se ve zdraví vrátily, protože právě dnes 23.10.2015 kolem 7:30 hod. došlo ve Francii k tragické nehodě na dvouproudé silnici číslo 123 ve vesnici Puisseguin poblíž Libourne, asi 60 kilometrů východně od města Bordeaux. Kamion čelně narazil do autobusu, který vezl 49 seniorů a jen 8 z nich přežilo!!! Takže nás andělé strážní ochránili nejen před záplavami, ale i před nehodami.
Zobrazit Album (27)

Francie

Orchideje

Pěstuji je na koupelnovém okně a obdarují mne vždy pěknými květy.
Zobrazit Album (8)

Ruční práce

Já mám ruce a prsty tvrdé, pro mne moc ruční práce nejsou, ale tohle jsem zvládla a když jsem to zvládla já, určitě se to povede i dalším
Zobrazit Album (4)

Karlova Studánka

Ladná u Břeclavi

19-21.9.2014 - Ladná u Břeclavi - hody/pouť/odpust....jak se to kde nazývá. Pastva pro oči! Místní sice bědovali, že je to rok od roku horší, že letos byly jen čtyři krojované páry, ale už vyrůstají malí a snad jich bude v příštích letech přibývat
Zobrazit Album (14)

60

Oslavy šedesátky začaly, toto je kytice od mých přátel z ANO, bude líp. Fotka v růžovém bude zanedlouho viset na sloupech v Bohumíně - je z kandidátky :)
Zobrazit Album (12)

Posilovna v parku

Lanová dráha

Unikátní lanové prolézačky a pro všechny vstup zdarma. Tato dvoupatrová Mauglího stezka se v Bohumíně slavnostně otevírala 19.7.2014 a slouží k potěše všem. Svou zdatnost si tu spolu můžou změřit celé rodiny, všechny věkové kategorie. Já taky vyzkoušela, ale s mým strachem z výšek to bylo za trest :)
Zobrazit Album (11)

Řezbářský plenér

Dvanáctý ročník multižánrové akce Bohumínské léto-kruhy právě začal. Je to týden 29.6.-5.7. plný vůně dřeva.
Zobrazit Album (17)

Hvar 2014

Svatební koláče

jihomoravské neobvyklé svatební koláče - tento je ze zajímavého muzea hanácké vesnice v budově obecního úřadu v malé obci Cholina u Litovle. Odkaz to v předepsaném políčku nebere celý, musím dát sem: http://www.turistika.cz/fotogalerie/92581/cholina-hanacke-muzeum#760518
Zobrazit Album (1)

Vnoučátka

Radost z vnoučat nás drží nad vodou. Tentokrát pár momentek z prázdnin u babičky. Jak ten čas letí, nedávno se jedna z mých pěti vnoučat - Adélka - narodila, letos 1. září 2014 šla poprvé do školy. Od loňska chodí do přípravky mažoretek a pohled na ta děvčátka je okouzlující :-)
Dřina na tréninku už dává první ovoce - děvčátka se stříbrnými medailemi 3.5.2014 v Brušperku.
Dalším fotem představuji nejmladšího pražáka Matěje/4roky
Zobrazit Album (22)

Výstava betlémů

12.12.2013 se senioři z Bohumína opět vydali na každoroční výstavu betlémů na ostravském hradě. Aspoň několik výstavních kousků dávám k dobru jako předvánoční naladění :-)
Zobrazit Album (12)

Flora 2013

Moje město Bohumín

PŘIHLÁSIT SE || ZAREGISTROVAT SE (host)
© Miloslav Design 2013-2015
60K